Zvířátka v ZOO

Žirafí babyboom v pražské zoo! Narodilo se už druhé mládě

Žirafí babyboom v pražské zoo! Narodilo se už druhé mládě
Zdroj: Zoo Praha

Pražská zoo přivítala už druhé mládě žirafy severní v tomto roce. Malá žirafa se narodila ve středu po poledni a má čile k světu. První letošní mládě žirafího stáda spatřilo světlo světa 25. ledna.

Žirafí mládě se narodilo ve středu brzy odpoledne. Porodila ji Eliška a podle prvotních zpráv jsou nejmladší člen stáda i se svou maminkou v pořádku.

Za rok 2019 je to v pražské zoo už druhé žirafí mláďátko! To první se narodilo 25. ledna. "Jeho matkou je Faraa původem ze Švýcarska a otcem Johan narozený v Nizozemsku," sdělila pražská zoo.


Ke stádu se žirafka podle pražské zoo připojila velmi brzy, jen pár dnů po svém narození, a vypadá to, že si pozornost návštěvníků zoo náležitě užívá. Podle chovatelů prospívá dobře.

Žirafí slečně se prozatím přezdívá Modelka, prý podle toho, jak ochotně pózuje divákům a fotografům. Pravé jméno dostane ale až 17. února, kdy proběhne v pražské zoo veřejný slavnostní křest. Nedávno narozenou samičku mohou návštěvníci zoo vidět ve stálé expozici v Africkém domě.
 

Související obsah

"My dnes už víme, jak se bude jmenovat. Chovatelé vybírají pro žirafy jména podle zavedeného pravidla. Podívají se do kalendáře týden před a týden po narození malé žirafy a ze jmen, která se takto nabízejí, zvolí to, které se jim nejvíc líbí," vysvětlil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. "Návštěvníkům ovšem toto jméno prozradíme až na slavnostním křtu 17. února."

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz