Cestujeme za teplem

Vodopády Damajagua – zažijte pořádný adrenalin na vlastní kůži

Vodopády Damajagua – zažijte pořádný adrenalin na vlastní kůži
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Při pojmu Dominikánská republika si většina lidí vybaví nekonečné pláže s bělostným pískem lemované kokosovými palmami. Už jen málokdo ale ví, že Dominikánská republika oplývá spoustou dalších přírodních krás, které vám zajistí také řadu dobrodružných zážitků, na které jen tak nezapomenete!

 Nebaví vás na dovolené stále jenom ležet na pláži, ale chcete zažít také nějaký adrenalin? V tom případě byste neměli při návštěvě Dominikánské republiky vynechat výlet na vodopády Damajagua. Tento unikátní systém 27 vodopádů vám zajisté přinese netradiční a nezapomenutelný zážitek.


Park se nachází přibližně hodinu cesty od Puerto Plata. Vstup do rezervace je povolen pouze v doprovodu zkušeného průvodce, který je v ceně vstupného, stejně jako helmy a záchranné vesty. Pokud jste se na cestu vydali pouze v žabkách, za malý příplatek vám tu rádi zapůjčí vhodnější obuv.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Nejprve si pěšky projdete hustými lesy, obklopeni tajemnou přírodou, až se dostanete k poslednímu vodopádu, odkud se naskýtá nádherný pohled na deštný prales a okolní horské scenérie. A právě tady, na samotném skalnatém vrcholu kopce začne to pravé dobrodružství.

Související obsah


Na výběr máte zdolání 7, 23 nebo všech 27 vodopádů. Poslední z variant je však doporučena spíše jen nejaktivnějším fyzicky zdatným dobrodruhům. Jednotlivé vodopády jsou dostupné také podle aktuálního stavu vody. O tom vás ale budou jistě průvodci informovat.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Po nasazení helem a záchranných vest můžete s pomocí rad vašich průvodců začít vodopády zdolávat. Průvodci vám budou po celou dobu radit, zda je vhodnější z vodopádu slaňovat, seskočit do hlubokých tyrkysových vod, nebo ho využít jako skluzavku a zažít tak nezapomenutelnou jízdu.

sik, TN.cz

K tématu Cestujeme za teplem

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz