úplatek

Kriminalista vzal úplatek. Sliboval nižší trest i smazání videa z kamer

Kriminalista vzal úplatek. Sliboval nižší trest i smazání videa z kamer
Zdroj: Profimedia

Až pět let za mřížemi může strávit kriminalista z Brna, který podle vyšetřovatelů Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vzal dvacetitisícový úplatek. Peníze mu dala žena, kterou policisté vyšetřovali kvůli krádeži v drogerii.

"Policista se v prosinci neoprávněně dostal do elektronického trestního spisu, odkud získal detailní informace o pachatelce. Předstíral, že je schopen zajistit vymazání kamerového záznamu, který ženu usvědčoval z krádeže v drogerii, dále, že je schopen zajistit prostřednictvím nezjištěného státního zástupce uložení nižšího trestu nebo zajistit umístění do předem vybrané věznice," vypočítává mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Za všechny tyto "laskavosti" chtěl policista dvacet tisíc korun v hotovosti. Ty nakonec opravdu získal, žena mu je předala v jeho soukromém autě.

Související obsah

"Policista je obviněný z podvodu, zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. V případě prokázání viny mu hrozí až 5 let za mřížemi nebo zákaz činnosti," uzavřela Nguyenová.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz