Nehoda

Auto v protisměru způsobilo na D10 dvě nehody, až pak zastavilo!

Druhé auto jedoucí po dálnici v protisměru za necelých 24 hodin musejí řešit policisté. Řidiče jedoucí po D10 z Prahy na Liberec vyděsilo v pátek ráno auto jedoucí špatným směrem. Navíc způsobilo dvě nehody.

"Celkem jsme přijali desítky oznámení o autě v protisměru. Po jeho zastavení řidička alkohol nenadýchala. Dálnice je ve směru na Liberec už plně průjezdná," uvedla před devátou hodinou policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Hlášení od řidičů o autě v protisměru jsme přijali před sedmou hodinou ráno. Dálnice musela být mezi 33. a 40. kilometrem uzavřena," řekl TN.cz v půl osmé ráno policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Dodal, že auto v protisměru způsobilo dvě dopravní nehody, než se ho podařilo zastavit.

Související obsah

"Podle mých informací jde naštěstí pouze o lehčí karamboly, nic vážného. Auto se podařilo zastavit na 39. kilometru dálnice," doplnil Chalupa.

Jak se auto na dálnici ve špatném směru dostalo nebo kolik kilometrů ujelo, zatím není jasné.

Související obsah

Na D10 zasahují hasiči ještě na jednom místě. Na 46. kilometru se stala hromadná nehoda sedmi aut, dálnice je ve směru na Prahu od čtvrt na osm ráno zcela uzavřená. Na místě jsou dvě hasičské jednotky a policie. "Po nehodě odvezla do nemocnice jednoho z řidičů záchranná služba," sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Policisté přesné příčiny nehody vyšetřují.

Zdroj: AKTU.cz

Ve čtvrtek kolem půl druhé odpoledne se do protisměru dostal i řidič na dálnici D5. Na 61. kilometru směrem na Rozvadov způsobil srážku několika aut. Dva muži se při nehodě vážně zranili.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz