Mlha

U Žamberka se srazilo 6 aut! Mlha a náledí komplikují dopravu

Od rána sužují Pardubický a Královéhradecký kraj mlhy a náledí. Kvůli počasí jsou mnohé silnice v obou krajích sjízdné se zvýšenou opatrností. Dopravu komplikují nehody.

Na Orlickoústecku vyjely hasičské jednotky k hromadné nehodě. Okolo osmé ráno se u Žamberka srazilo šest aut, jedno z nich skončilo na střeše mimo silnici. Silnice je zledovatělá v celém úseku od Žamberka do Šumperka.


Na místě je i policie, která kyvadlově řídí dopravu. "Komplikace v dopravě potrvají nejméně do jedenácti hodin," sdělila policie na svém twitterovém účtu.


Jen o půl hodiny dříve havarovalo v mlze auto v Ostřešanech na Pardubicku. Vyjelo ze silnice a zadní částí skončilo v příkopu u cesty. Autem jely i dvě děti.

Na Svitavsku v obci Opatovec srazilo ráno auto chodkyni. Ženu si do péče převzali záchranáři a následně ji letecky převezli do brněnské nemocnice. Auto museli hasiči vytáhnout z příkopu, policie případ vyšetřuje.

Související obsah


V Královéhradeckém kraji se na Trutnovsku okolo deváté ráno čelně srazila dvě auta při předjíždění. Nehoda se stala u obce Výšinka. O něco později silnici zablokoval autobus, který uvízl při snaze se otočit. Od půl desáté dopoledne je trasa průjezdná jedním pruhem.


Podle předpovědi počasí se v obou krajích mají mlhy tvořit i večer a v následujících dnech. Noční teploty mohou klesnout až k -4 stupňům Celsia, hrozí tedy i mrznoucí mlhy.
 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz