Počasí

Rozmarné počasí. Nejtepleji je na horách, na východě je mráz a mlha

Rozmarné počasí. Nejtepleji je na horách, na východě je mráz a mlha
Zdroj: facebook

Zatímco většina Česka se od rána raduje ze sluníčka a azurové oblohy, počasí opět ukázalo, že svede psí kusy. Východ Čech totiž naopak zakryla mlha, silnice namrzly a řidiče to často nepříjemně zaskočilo. Hezké počasí vydrží i o víkendu.

"Na Královéhradecku, Pardubicku a částečně na Vysočině po ránu panovaly mlhy a to mrznoucí. Na silnicích vznikala námraza. Podobný charakter počasí přinese celý víkend - převážně slunečno, po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Teploty budou jarní," řekla TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Že počasí opravdu blázní, dokazují i data Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle nich je totiž nejteplejším místem v Česku v pátek dopoledne Pec pod Sněžkou (8,7 stupně) a Javorník v Jeseníkách (9,6 stupně).

Zdroj: ČHMÚ

V sobotu bude jasno až polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty 4 až 0 °C, ojediněle -4 °C. Denní teploty 8 až 12 °C, při mlze kolem 4 °C. Povane slabý proměnlivý vítr.

V neděli bude počasí stejné jako v sobotu s tím rozdílem, že noční teploty mohou klesnout ještě o jeden stupínek níž.

"V pondělí bude jasno až polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty 4 až 0 °C, místy až -4 °C. Denní teploty 8 až 12 °C, při mlze kolem 4 °C. Slabý jihovýchodní vítr," předpovídá Honsová.

Související obsah

Mlhy vydrží i v úterý, navíc přibude i deště, i když jen na severozápadě území. Maximální teploty pořád vydrží kolem 12 stupňů.

"Ve středu bude oblačno, místy mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty 4 až 0 °C, ojediněle až -4 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Slabý jihozápadní vítr," slibuje Honsová.

Ranní mlhy nás podle předpovědi potrápí ve čtvrtek a v pátek, teploty nicméně budou pořád skoro jarní s maximy od deseti (čtvrtek) do dvanácti stupňů (pátek).

Předpověď počasí:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz