Lékař

Tibor pomáhal lidem, jak mohl. Po službě upadl a už se neprobral!

Tibor pomáhal lidem, jak mohl. Po službě upadl a už se neprobral!
Zdroj: Slovenský červený kríž

Mladý lékař se celý život snažil pomáhat ostatním, podle kolegů se často přepínal. Když se ve středu po službě vrátil domů, udělalo se mu špatně a upadl. Z bezvědomí už se neprobral, zemřel na selhání srdce.

Tibor odmalička toužil stát se lékařem, už jako teenager se stal dobrovolníkem ve Slovenském Červeném kříži. Po vystudování pracoval v trnavské nemocnici na klinice anesteziologie a intenzivní medicíny. Podle kolegů přistupoval ke svému poslání s pokorou, píše portál cas.sk.

Mladý lékař se snažil pomáhat ostatním, jak mohl, a tak si někdy ani po 24hodinové službě neodpočinul a raději školil první pomoc nebo organizoval různé záchranné akce. Ve středu po práci ale jeho "služba na Zemi" skončila.

Podle jeho kolegů se Tiborovi po návratu domů udělalo špatně. "Najednou spadl na zem. Snažili jsme se ho probrat," popsal pro portál jeden z Tiborových blízkých, který bojoval o jeho život. Zachránit se ho ale nepodařilo, zemřel náhle na selhání srdce.

 

Kolegové jsou z Tiborovy smrti stále v šoku. "Byl pro nás velkým usměvavým sluníčkem, pořád chodil dobře naladěný. Přišel a řekl, že jdeme na to! Nedokážeme ani slovy popsat, jak strašně nás tato zpráva zasáhla," uvedli pro slovenský web.

Související obsah

Milovaný Tibor jezdil i se záchrankou a nespočetnému množství lidí zachránil život. Z tragédie je zdrcená také jeho rodina. "Je to pro nás obrovská ztráta. Byl to vynikající syn, bratr, který nám bude nesmírně chybět," citoval portál Tiborova bratra.

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz