Zahraničí

Převezměte 800 vojáku ISIS, jinak je pustíme, hrozí Trump Evropě

Spojené státy pohrozily Evropě, že pokud si nevezme zpět 800 islamistů, které Američani zadrželi v Sýrii, tak je propustí na svobodu. Trump požaduje, aby evropské země postavili islamisty před soud, chálífát podle něj stojí před zánikem.

Donald Trump vyzval Británii, Francii, Německo a dálší evropské spojence, aby si vzali zpět 800 bojovníků Islámského státu, které Spojené státy zadržely v Sýrii, a aby je postavili před soud.

"Chálífát je připraven padnout. Alternativa není dobrá, byli bychom nuceni je propustit. Spojené státy nechtějí být svědky, jak tito islamisté pronikají do Evropy, kam by podle předpokladu odešli," napsal americký prezident Donald Trump na Twitteru.

Už v sobotu oznámily Syrské demokratické síly, že se jim podařilo osvobodit poslední části východu Sýrie od bojovníků ISIS, poslední jsou obklíčeni u vesnice Baghúz.

Související obsah

Trump vyzval spojence, aby toho evropské země dělaly víc. "Děláme tolik a utrácíme tolik - je čas, aby se i ostatní více zapojili a udělali práci, které jsou schopni. Stáhneme se po stoprocentním vítězství nad chálífátem," ukončil Trump.
 

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz