Výbuch

Popálený utíkal z údajné varny pervitinu. Kriminalisté ho dopadli!

Kriminalistům se podařilo dopadnout může, který utekl po explozi varny pervitinu v Náchodě. Výbuch se ozval ve čtvrtek krátce před půl třetí ze sedmého patra panelového domu na Pražské třídě v centru města.

Policisté byli osmadvacetiletému muži na stopě už od čtvrtečního odpoledne. Ten krátce po explozi vyběhl ze vchodu panelového domu. Velmi rychle nasedl do auta a z místa činu ujel.

Podle svědků měl popálený obličej. Když ho policisté v neděli odpoledne zatkli, k jeho identifikaci přispělo právě poranění v obličeji.

Zraněná byla také pětatřicetiletá žena, která měla panelákový byt pronajatý. Že má v bytě varnu pervitinu tak musela vědět. Muž i žena jsou nyní obviněni z drogových deliktů a obecného ohrožení z nedbalosti.

Související obsah

Oběma hrozí až dvouleté tresty. Okresní soud v Náchodě bude v úterý s největší pravděpodobností rozhodovat o vzetí muže do vazby.

K panelovému domu vyjelo ve čtvrtek čtrnáct jednotek hasičů. Původně vyjížděli k explozi plynu, ale po prvotním ohledání zjistili, že žádný plyn v bytě neunikal. Následně se zjistilo, že vybouchla varna pervitinu.

Podívejte se na reportáž ze čtvrtečního výbuchu:

pan, Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz