Nevěsta

Nevěsta ISIS se chce vrátit domů. Policie jí poslala jasný vzkaz!

Nevěsta ISIS se chce vrátit domů. Policie jí poslala jasný vzkaz!
Zdroj: Profimedia

Džihádistická nevěsta Shamima Begumová, která v roce 2015 utekla z Londýna na území Islámského státu, může zažít hodně neslavný návrat na Britské ostrovy. Šéfka Scotland Yardu jí totiž poslala jednoznačný vzkaz!

Cressida Dicková se totiž nechala slyšet, že pokud se Shamima Begumová do Británie, ze které prchla v únoru 2015, někdy vrátí, rozhodně se nedočká fanfár.

Naopak na ní budou čekat členové protiteroristické jednotky s pouty, kteří ji odvedou rovnou k výslechu, píše The Sun.


"Jsme policie. Pokud se na našich hranicích objeví někdo v její situaci, musí předpokládat, že s ním budeme chtít mluvit. A pokud to bude nutné, tak takového člověka zatkneme a začneme vyšetřovat," uvedla Dicková.

Begumová o víkendu v uprchlickém táboře v Sýrii porodila chlapečka a právě kvůli dítěti by se ráda vrátila zpátky do Evropy. V minulosti totiž už přivedla na svět dvě děti, obě ale zemřely.

Související obsah

"Já podporuji některé britské hodnoty, jsem ochotná se tam vrátit, znovu se usadit, rehabilitovat a tak vůbec. Za ty čtyři roky v Sýrii jsem byla jen hospodyňka, nic závadného jsem nedělala," tvrdí Begumová.

Návrat nyní devatenáctileté džihádistické nevěsty do Británie ovšem nebude jednoduchý. Zatímco dívčina rodina už se radí s právníky a snaží se zařídit její návrat do vlasti, ministr vnitra Sajid Javid se nechal slyšet, že nebude váhat  a pokusí se zabránit návratu Britů, kteří se připojili k ISIS.

Boje proti Islámskému státu vrcholí:

pez, TN.cz

K tématu Nevěsta

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz