Požár

Rodina prchla před válkou, při požáru přišla o všech sedm dětí!

Rodina prchla před válkou, při požáru přišla o všech sedm dětí!
Zdroj: Profimedia

Kanadský Halifax v provincii Nové Skotsko zasáhla obrovská tragédie. Při požáru rodinného domu tu v úterý brzy ráno zahynulo všech sedm dětí syrské rodiny, jejíž členové přes oceán uprchli před občanskou válkou, která zmítá jejich domovinou.

Sousedka rodiny Barhových po tragédii vypověděla, že slyšela silnou ránu ve chvíli, kdy požár vypukl. "Byla to obří darda, následovaná ženským křikem. Vyskočila jsem z postele a běžela k oknu. A viděla jsem, jak jim ze zadních dveří šlehají plameny," cituje Danielle Burtovou CNN.

Svědkyně dodala, že plameny postupovaly hrozně rychle. Otec rodiny Ebraheim Barho se snažil děti ve věku 4 měsíce, tři, čtyři, osm, deset, dvanáct a patnáct let zachránit, utrpěl vážné popáleniny a je v nemocnici v kritickém stavu.

Matka Kawthar sice vyvázla bez šrámů na těle, ztráta dětí ji ale pochopitelně zdrtila. "Nedokáže přijmout to, co se stalo a jen pořád opakuje jména svých dětí," vysvětlila aktivistka Natalie Horneová.

Související obsah

Celý příběh je o to tragičtější, že rodina se měla z Halifaxu už příští týden odstěhovat jinam. Přátelé rodiny zároveň založili sbírku, která má pomoct s veškerými výdaji. Lidé už na ni poslali v přepočtu asi šest milionů korun.

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz