Salmonela

Hovězí se salmonelou vyděsilo Čechy! Tyto zásady dodržujte

Hovězí se salmonelou vyděsilo Čechy! Tyto zásady dodržujte
Zdroj: Profimedia

Velké obavy v Češích vzbudilo nedávné odhalení stovek kil závadného hovězího z Polska. Jedná se totiž již o druhou společnost z Polska, která do České republiky vyvezla nekvalitní maso. Na Ministerstvo zemědělství a Státní veterinární správu tak lidé ve velkém zasílají dotazy ohledně této kauzy. Úředníci proto zveřejnili odpovědi na nejčastější dotazy.

Čechy mimo jiné zajímá, jestli je možné plošně zakázat dovoz potravin z Polska. “Plošný zákaz obchodování s potravinami z konkrétního členského státu EU je uvnitř jednotného trhu neuplatnitelný a mohl by být posuzován jako prostředek svévolné diskriminace, nebo zastřené omezování obchodu mezi členskými státy,“ stojí v odpovědi. Možné jsou tak jen výjimky, které ale musí být důkladně podložené.


Ve čtvrtek přijala Česká republika mimořádné veterinární opatření, na jehož základě musí příjemce zajistit laboratorní vyšetření každé zásilky polského hovězího na zdravotní nezávadnost. Každé vyšetření musí otestovat přítomnost bakterií rodu Salmonella.


Dotazy směřovaly i na baterie, které várka závadného masa obsahovala. Bakterie Salmonella způsobují salmonelózu, což je střevní onemocnění. Do těla se dostávají ústy, tedy z potravy, nádobí, ale také ze špinavých rukou.


“Onemocnění se zpravidla projevuje střevními potížemi. Pro zdravého silného jedince není obvykle nebezpečné, ohroženi však mohou být zejména starší lidé, nemocní či malé děti – hůře se vyrovnávají s velkými ztrátami tekutin v důsledku průjmů a zvracení,“ vysvětlila veterinární správa.


Bakterie sice lze zničit při vaření či pečení, veterináři ovšem důrazně nedoporučují takové maso jíst. Pokud si takové maso přinesete domů, je možné, že baterie z něj infikují i další potraviny.

Související obsah


Pro co nejvhodnější hygienické podmínky při jídle a jeho přípravě odkazují veterináři na Deset zlatých pravidel Světové zdravotnické organizace (WHO) k zabezpečování zdravotní nezávadnosti:


1. Vybírej při nákupech takové potraviny, které jsou po technologickém zpracování zdravotně nezávadné.


2. Zabezpeč dokonalé provaření potravin.


3. Konzumuj stravu bezodkladně po uvaření.


4. Po uvaření uchovávej potraviny velmi uvážlivě.


5. Ohřívej jednou uvařené potraviny důkladně.


6. Zabraň styku mezi syrovými a již uvařenými potravinami.


7. Umývej si opakovaně ruce.


8. Udržuj všechno kuchyňské zařízení v bezvadné čistotě.


9. Ochraňuj potraviny před hmyzem, hlodavci a jinými zvířaty.


10. Používej pouze pitnou vodu.


Všechny otázky a odpovědi si můžete prohlédnout zde.

Podívejte se na reportáž televize Nova ohledně zavedení kontrol polského hovězího:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz