Domácí

Pošta chystá velké změny! Nestíhá doručovat, na zásilky si počkáme

Pošta chystá velké změny! Nestíhá doručovat, na zásilky si počkáme
Zdroj: Profimedia

Česká pošta chce šetřit, a proto chystá velké změny v doručování zásilek. Adresátům se ale její návrhy nejspíš moc líbit nebudou - hodlá totiž prodloužit doručovací lhůtu. Některé druhy zásilek by tak mohly přicházet pouze jednou týdně.

Česká pošta si uvědomila, že nestíhá doručovat zásilky včas, a proto se to rozhodla řešit. Řešením ovšem nemá být zkvalitnění současných služeb, ale prodloužení doručovací lhůty. Informovala o tom Mladá fronta DNES.

Česká pošta plánuje některé druhy zásilek, které nejsou urgentní, roznášet méně často, než je tomu dnes. Obyčejné dopisy a jiné zásilky by mohla doručovat nikoliv druhý den, ale třetí den, nebo pouze jeden daný den v týdnu.

Pošta čelí dlouhodobému problému s personálními kapacitami, kvůli kterému není schopná doručovat zásilky podle pravidel poštovní vyhlášky. Aby neplýtvala silami a ušetřila, hodlá si lépe zorganizovat doručovací služby. Zásilky by si chtěla rozdělit do několika kategorií podle toho, jak jejich doručení spěchá.

"Mohlo by se to týkat například obyčejných dopisů. Dnes slibujeme, že ho dodáme zítra, ale lidé ho stejně dostávají o den déle," řekl Mladé frontě generální ředitel České pošty Roman Knap. Změnit by se mohlo i rozmístění poboček a jejich otevírací doba.

Související obsah

Česká pošta se inspirovala v zahraničí - systém doručování se mění například i v Portugalsku, Dánsku, Španělsku, Itálii, nebo Německu.

Rozhodnutí pošty by mohlo být reakcí na tlak ze strany Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), který od konce minulého roku provádí plošné kontroly zásilkových služeb. Předběžné výsledky auditu prokázaly, že má Česká pošta vážné problémy s včasným doručováním.

ČTÚ je regulátorem České pošty - případné změny proto musí schválit. Ne ze všech návrhů je ale úřad nadšený, prozradil Mladé frontě mluvčí ČTÚ Martin Drtina.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz