Zvířata

Prasata změnila život na vesnici v peklo! Obyvatelé si nevědí rady

Chov zvířat jistě na vesnici patří. Nelegální chov prasat ale znepříjemnil život všem občanům jedné ze slovenských vesnic. Nepořádek, úporný smrad a hluk je tam totiž na denním pořádku. S majitelem zvířat si ale nikdo neví rady.

Jako první při vjezdu do slovenské obce Velké Uherce vás přivítá šílený zápach. Přímo u rodinných domů totiž začal jeden z místních chovat prasata. Podle televize Markíza jich na dvorku pobíhá minimálně pětadvacet.

Jedná se o křížence divočáka a vietnamských prasat. Už na první pohled je jasné, že se majitel zvířat o jejich výběh ani okolí nestará. Prasata se boří ve vlastních výkalech a bahně. Vše pak vytéká mimo ohrazenou plochu.

Vesnicí se však nešíří pouze smrad, ale i zvuky jako z hororu. Starostka obce je už zoufalá. Podle ní nemá majitel na chov povolení. "Oslovila jsem i veterinární správu, ale nic se neděje," potvrdila slovenské televizi.

Související obsah

Zvířata kontrolovali také úředníci z Veterinární a potravinové správy v Prievidzi. Její šéf však tvrdí, že pohár trpělivosti už přetekl. Údajně majiteli prasat poslali poslední výzvu. Pokud problém nevyřeší, úředníci si pro zvířata přijdou

Místní doufají, že to už nebude trvat dlouho. Konečně by se totiž večer vyspali a mohli vyvětrat dům.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz