Týrání

Lidé chtějí za smrt chlapce tvrdé tresty, petici podepsaly tisíce lidí!

Lidé chtějí za smrt chlapce tvrdé tresty, petici podepsaly tisíce lidí!
Zdroj: facebook

Je to přesně týden, co začali severočeští kriminalisté řešit podivné úmrtí téměř tříletého chlapečka v Lounech. Podle svědectví sousedů a známých hošíka utýral přítel chlapcovy matky. Petici za co nejpřísnější tresty pro oba dva už podepsalo přes třináct tisíc lidí.

"My, zde podepsaní, žádáme orgány činné v trestním řízení o řádné vyšetření případu a o udělení nejvyššího možného nepodmíněného trestu pro J.K. a S.T. za týrání dítěte s následkem smrti, ke kterému došlo v únoru 2019," uvádí se v popisu petice.

V sobotu ve čtyři hodiny odpoledne svůj podpis pod tuto výzvu připojilo přes třináct tisíc lidí. Řada ze signatářů navíc využila možnosti doprovodit podpis i slovním komentářem.

"Sama mám tříletého syna. A nedokážu tento čin pochopit. Radši zachráním své dítě než vztah," napsala třeba Barbora G. s odkazem na informace od svědků, že matka chlapečka týrání tolerovala, protože se bála, že ji jinak partner opustí.

Související obsah

"To, co tito dva lidé udělali, je strašné. Život to tomu maličkému nevrátí, ale tyhle lidi si nezaslouží nic jiného než doživotí," má jasno Kamila Š.

Policisté nechtějí případ kvůli věku oběti komentovat, v týdnu pouze uvedli, že mladého muže obvinili z těžkého ublížení na zdraví a týrání osoby žijící ve společném obydlí, soud ho v pondělí poslal do vazby. Matka dítěte podle všeho obviněna nebyla.

Pusťte si reportáž TN.cz o případu:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz