Mobilní telefon

Nechte mobily během jídla na pokoji, škodíte si, varují vědci!

Nechte mobily během jídla na pokoji, škodíte si, varují vědci!
Zdroj: Profimedia

Společná studie brazilských a nizozemských vědců odhalila, že když máte při jídle v jedné ruce vidličku a v druhé chytrý telefon, rozhodně tím neprospíváte své linii a zdraví. Civění na displej totiž odvádí pozornost od toho, co jíme a kolik toho pozřeme.

Ze závěrů vědců vyplývá, že lidé, kteří se během jídla věnují svým chytrým telefonům, snědí v průměru o 15 procent víc kalorií než ti, které nic nerozptyluje.

A to není všechno - vědci z brazilského Lavrasu a nizozemského Utrechtu zároveň odhalili nejen vyšší příjem kalorií, ale také to, že lidé rozptýlení moderní technikou spíše sáhnou po tučnějším - a tedy nezdravějším jídle, píše britský Daily Mail.

Čísla hovoří jasně - průměrná kalorická hodnota porce bez rozptylování byla po dobu výzkumu 535 kalorií, s telefonem to bylo 591 kalorií.

Související obsah

Vědci si 62 dobrovolníků při "krmení" natáčeli a udělali celkem tři sady pokusů - bez rozptylování, s chytrým telefonem a s časopisem. A zjistili, že telefon i papírové čtení způsobí, že méně sledujeme, co jíme a kolik toho jíme.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz