šikana

Otřesná šikana mezi dívkami: Oběť se sotva držela na nohou!

Policie v Karlových Varech vyšetřuje případ napadení mladé dívky. V podchodu u nádraží ji mlátily dvě zhruba stejně staré slečny. A to ve společnosti kamarádů. Někdo z nich útok natočil na mobilní telefon.

Dívka schytala devět ran. A to otevřenou dlaní i pěstmi. Včetně kopance. Nejaktivněji se do mlácení školačky, podle informací televize Nova čtrnáctileté, zapojila asi o dva roky starší dívka. Ta jí prý i vyhrožovala smrtí a držela pod krkem.

"Ta oběť je samozřejmě ve strachu, protože tam je dav lidí. Je to veliká přesila, vlastně ta oběť nemůže dělat vůbec nic," říká psycholog Sáva Arabadžiev.

Ránu do obličeje dostala školačka ještě od další agresorky. Dívka se nedokázala vůbec bránit. A měla co dělat, aby se udržela na nohou. Ostatní děti tomu přihlížely a smály se.

Související obsah

Psycholog, který video viděl, radí v podobných případech napadeným dětem, aby útočníky neprovokovaly. Byly tiché a snažily se co nejrychleji dostat pryč do bezpečí.

Napadená dívka se pomoci dovolat nemohla. Incident se totiž stal v podchodu blízko karlovarského Dolního nádraží. Přes den tudy sice lidé chodí, ale po setmění zřídkakdy.

"O případu víme a zabýváme se jím. Vzhledem k věku dívek nemůžeme poskytnout žádné informace," krčí rameny policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Související obsah

Dívka mohla utrpět nějakou tu modřinu, pohmožděninu, ale a co je horší - následky si může nést podle psychologů celý život. Může trpět nezvladatelným strachem a úzkostmi. Násilí mezi dětmi, jak tvrdí odborníci, se stupňuje. Podle expertů i kvůli nízký trestům. V tomto případě hrozí mladistvé agresorce zřejmě jen přestupek.

pez, František Nyklas, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Píše se na Deník.cz