Zahraničí

Strávil ve vězení 39 let, byl však nevinný! Teď z něho bude boháč

Strávil ve vězení 39 let, byl však nevinný! Teď z něho bude boháč
Zdroj: Profimedia

Craig Coley (71) byl v roce 1978 odsouzený za vraždu čtyřletého chlapečka a jeho maminky v Kalifornii. Z vězení byl propuštěn po devětatřiceti letech poté, co soud uznal, že je nevinný. Nyní by měl dostat odškodnění ve výši 21 milionů dolarů.

Téměř čtyři desetiletí strávil ve vězení Američan Craig Coley, kterého odsoudili za vraždu Rhondy Wichtové a jejího čtyřletého syna Donalda v roce 1978. Kalifornské město Simi Valley v sobotu oznámilo, že muž dostane odškodnění ve výši 21 milionů dolarů (přes 478 milionů korun), uvedlo CNN.

"Zatímco žádná částka peněz nemůže vykompenzovat to, co se stalo panu Coleymu, urovnání tohoto případu je správná věc nejen pro něho, ale i pro naši komunitu," uvedl manažer města Eric Levitt.

Související obsah

I když většinou trvá dlouho než úřady odškodní člověka, který byl nespravedlivě odsouzen, v případě Coleyho to bylo velmi rychlé rozhodnutí. Policie nyní zahájila nové vyšetřování případu a získala i podporu okresního zástupce okresu Ventura County, kde se město Simi Valley nachází.

V listopadu 2017 prokurátor a vedoucí policejního oddělení Simi Valley David Livingstone oznámil podporu za propuštění Coleyho. "Bylo zjištěno, že klíčový důkaz používaný k odsouzení obžalovaného nebosahuje jeho DNA, ale místo toho obsahuje DNA někoho jiného," řekl tehdy Livingstone.

Vše tedy nasvědčovalo, že je Coley nevinný a tak byl v roce 2017 z vězení propuštěn. Během 39 let, které strávil za mřížemi se prý věnoval náboženství a byl to vzorný vězeň. Podle státního výboru pro odškodnění obětí začal také pracovat na magisterské studiu.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz