Požár

V Praze hořela skladovací hala! Škody jdou do desítek milionů

V pondělí nad ránem vypukl ve skladovací hale v pražské Michli rozsáhlý požár. Hasiči do boje s plameny nasadili více než 30 profesionálních i dobrovolných jednotek. Byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. Přilehlé ulice zůstávají uzavřené.

Požár byl hasičům ohlášen krátce před půl druhou ráno. Do areálu v Pekárenské ulici ihned vyrazilo několik jednotek profesionálních hasičů. Po zhodnocení situace na místě požáru si velitel zásahu povolal další posilové jednotky.

"Jedná se o halu o rozměrech 10 x 30 metrů, zasahujeme na několika místech s pomocí výškové techniky," uvedl ještě v noci pro TV Nova mluvčí pražských hasičů Martin Kavka s tím, že hasičům už se podařilo požár lokalizovat zhruba na dvou třetinách plochy.

Podle informací, které na twitteru zveřejnili pražští hasiči, zasáhl požár jednopodlažní halu, ve které je skladován různorodý materiál několika firem. Hasiči z haly museli odtlačit několik dodávek. 

"Předpoklad zásahu je ještě několik hodin, během dopoledne budeme dohašovat skrytá ohniska, na místě už je vyšetřovatel a zjišťování příčiny požáru a škody bude probíhat přes den," dodal Kavka s tím, že u požáru zasahovaly zhruba tři desítky profesionálních i dobrovolných hasičů.

Související obsah


 

V ranních hodinách už však docházelo k redukcím jednotek, hasiči dohašovali už jen oheň ve vnitřní části objektu. V dopoledních hodinách proběhne ve spolupráci s policií šetření příčiny požáru.

"Přilehlé ulice jsou stál uzavřené a projíždět jimi mohou pouze cisterny, nebo rezidenti," uvedla policie před sedmou hodinou ranní. Škody se podle odhadů vyšplhají na desítky milionů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz