Požár

Oheň a výbuchy! Hala v Letech spadla, na místě je těžká technika!

Oheň a výbuchy! Hala v Letech spadla, na místě je těžká technika!
Zdroj: AKTU.cz

Až 22 jednotek hasičů naráz bojovalo od sobotního večera s obrovským požárem haly v Letech ve Středočeském kraji. Vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, v hale docházelo k výbuchům. Zřítila se střecha budovy, uvnitř naštěstí nikdo nebyl. Škoda je nejméně v řádu milionů.

"Požár byl lokalizován před šestou hodinou ráno, v sedm se vyměnil velitel zásahu i zasahující hasiči. Na místě už je také těžká technika, která postupně demoluje poškozené obvodové zdi a rozebírá zborcenou střechu, která se zřítila na hořící elektroodpad," řekl v neděli po osmé hodině ráno TN.cz mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Dodal, že i když 600 tun elektroodpadu stále částečně hoří, do okolí už stoupá menší množství kouře. Část nasazených hasičských jednotek se tak mohla vrátit zpět na základny. Zásah nicméně ještě několik hodin potrvá.

Hasiči dostali hlášení o požáru na okraji obce Lety na Praze-západ několik minut před sobotní osmou hodinou večer. Na místo postupně přijelo 22 hasičských jednotek. Hořela celá hala o rozměrech 70 na 40 metrů, která sloužila ke skladování elektroodpadu. Jedná se převážně o staré ledničky, pračky televizory a podobně určené k ekologické likvidaci a recyklaci.

Hasiči původně na základě informací z hlášení určili požár jako poplach druhého stupně. "Po příjezdu na místo však velitel zásahu vyhlásil třetí stupeň poplachu. Uvnitř haly dochází k výbuchům,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Hale se zřítila střecha, začal hořet i elektroodpad, co je za budovou.

Požár zatím není pod kontrolou, ještě ve dvě ráno neohlásili hasiči lokalizaci. Situaci zkomplikovala spadlá střecha, která přikryla hořící materiál a zabránila přístupu vody. Pomoci by měla speciální pěna.

Před půlnocí prohlédl budovu statik. Rozhodl o její demolici. Protože hrozí zřícení, hasiči stále nemohou dovnitř a s ohněm bojují zvenku ze země i s pomocí výškové techniky.

Kouř naštěstí míří mimo zástavbu. Stav ovzduší neustále monitoruje chemická laboratoř z Kamenice, zatím nenaměřila nebezpečnou koncentraci škodlivin. Na místo vyjel i Český červený kříž, aby hasičům poskytl týlovou podporu. Policisté pomohli korigovat dopravu.

Škoda jen na zničeném materiálu je předběžně odhadnutá na 5 milionů korun. Až se hasičům podaří požár zlikvidovat, začne vyšetřování s cílem zjistit, co bylo jeho příčinou.

Záběry na hořící halu:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz