Domácí

Prázdniny jsou v plném proudu, kde si ještě zalyžujete? PŘEHLED

Prázdniny jsou v plném proudu, kde si ještě zalyžujete? PŘEHLED
Zdroj: Profimedia

Jarní prázdniny jsou v plném proudu a spousta rodičů přemýšlí, kam ještě vyrazit na hory. Ve velmi teplém počasí sníh rychle odtává, na sjezdovkách ale stále drží. Je tak mnoho míst, kam se dá vyrazit za lyžováním či běžkováním, lidé by ale měli pravidelně kontrolovat podmínky, než vyrazí na cesty.

Únor se velmi rychle blíží ke konci a o slovo se hlásí jarní počasí, lyžařská sezóna ale ještě není u konce. I když sníh rychle taje, velká část sjezdovek je stále sjízdná, i když už podmínky nejsou zcela ideální.

Horská služba nedoporučuje vysokohorské túry, ve vyšších partiích pohoří bývají cesty zledovatělé, lidé by tak neměli vyrážet na cesty bez řádné přípravy. Už před víkendem museli členové horské služby vyjíždět k uvíznutým běžkařům, které museli svážet do bezpečí.

Aktuální informace z jednotlivých lyžařských areálů v Česku i zahraničí najdete zde!

Lidé by neměli vyrážet na túry bez náležité obuvi, náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa pro zvýšení bezpečnosti také doporučil používání takzvaných nesmeků.

Související obsah

Jeseníky

Jeseníky hlásí v průměru kolem 60 centimetrů sněhu, teploty v noci klesají pod nulu, přes den ale může být i kolem 5 °C nad nulou. Velmi dobré podmínky panují například na Pradědu, kde je v provozu většina sjezdovek vyjma dvou lehčích.

Stále se také jezdí na většině sjezdovek na Kraličáku, kde jsou mimo provoz dvě sjezdovky a snowpark. Červenohorské sedlo má otevřené všechny sjezdovky a vleky, snowpark i dětskou zónu.

Krkonoše

I v Krkonoších se přes vysoké teploty stále lyžuje. Dobré podmínky panují například ve skiareálu Černá Hora - Pec, kde je v provozu celkem 40 přepravních zařízení, lyžaři se mohou svézt na 43 kilometrech sjezdovek v celkem pěti propojených areálech.

V Rokytnici nad Jizerou se lidé svezou v obou areálech, Horní Domky mají mimo provoz pouze jedinou sjezdovku. V Harrachově je i brzy dopoledne několik stupňů nad nulou, sjezdovky jsou stále otevřené a jezdí se i nadále.

Vyrazit můžete také do Herlíkovic, kde je aktuálně v provozu devět sjezdovek z 12, díky zmrzlému podkladu je stále kolem 90 centimetrů sněhu.

Související obsah

Téměř plný provoz hlásí i skiareál Špindlerův mlýn, kde je mimo provoz pouze jedna sjezdovka. Tou je černá sjezdovka na Svatém Petru.

Krušné hory

Ani Krušné hory lyžařské a snowboardové nadšence nezklamou. Skiareál Klínovec je stále plně v provozu, nejezdí jen čtyři vleky, sjezdovky jsou stále otevřené všechny. V provozu je také například Plešivec, kde si lidé mohou vychutnat jízdu na šesti sjezdovkách z celkových deseti.

Beskydy

Lyžování v Beskydech si stále můžete užít například ve skicentru Kohútka, kde jsou sjízdné všechny sjezdovky. Plný provoz hlásí také lyžařský areál Bílá, kde na sjezdovkách stále leží kolem 35 až 60 centimetrů technického sněhu.

Související obsah

Orlické hory

I v Orlických horách stoupají teploty vysoko nad nulu, i přes to skiareál v Deštné hlásí až 90 centimetrů sněhu. V provozu je pět vleků ze šesti, sjízdné jsou všechny sjezdovky. Podobné podmínky panují také například ve Zdobnici, kde je mimo provoz jedna sjezdovka a jeden vlek.

Šumava

Za lyžováním se stále vyplatí vyrazit také například do lyžařského areálu Lipno, kde jezdí všech 15 sjezdových tratí. Ve skiareálu Kvilda je aktuálně mimo provoz snowtubing a dětský vlek, sjezdovky jsou sjízdné všechny.

Video: Pozor na krádeže lyží


 

ČTĚTE TAKÉ:

Kam na hory: Víme, kde v Česku čeká nejdelší či nejsložitější sjezdovka, ale i trať mezi vinicemi
Jedete na české hory? Víme, kdy vám (ne)stačí klasické pojištění

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz