Domácí

Starosta vzal situaci do vlastních rukou. Jste prasata, řval na řidiče

Doprava v Řeporyjích bývá v pondělí ráno kritická, provoz navíc ještě zhoršují lidé, kteří staví v jízdním pruhu, aby si mohli vybrat z bankomatu. Situaci vzal do vlastních rukou starosta obce, který se rozhodl s bezohlednými řidiči zatočit.

Dopravní špička po ránu dokáže vytočit kdekoho. Situaci navíc zhoršují lidé, kteří blokují provoz nevhodným chováním. Takový případ panuje například v pražských Řeporyjích, kde lidé staví v jízdním pruhu, jen aby si vybrali z bankomatu. Podle místních se to děje denně.

Obtížnou situaci se rozhodl řešit starosta obce Pavel Novotný po svém. Z okna úřadu dva takové řidiče natočil a zveřejnil jako odstrašující příklad pro ostatní.

"Začínám být dost neurotický ohledně k..., kteří zastavují v jízdním pruhu před úřadem, aby si vybrali z bankomatu. Jednoho musel ráno složitě objíždět autobus. Sebekriticky dodávám, že si ze mě kluci nic nedělali," zveřejnil starosta na sociálních sítích společně s videem.

Řidiči by navíc dopravu vůbec nemuseli komplikovat, naproti úřadu je totiž parkoviště, na což upozorňuje nejen starosta, ale i diskutující lidé.

Související obsah

"Tady to je teror, kterému vystavujete ostatní účastníky silničního provozu. Jste prasata oba dva," reaguje naštvaně starosta na dvojici řidičů. Jeden z nich kritiku nevzal příliš dobře a odpověděl nadávkou.

Místní nové opatření starosty vítají, i jim dochází trpělivost. Někteří namítají, že by mnohem účinnější byl kýbl s vodou, další navrhují rovnou předávat SPZ policii.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz