Bydlení

Život na zámku: Slavná rodina prodává sídlo, může být vaše!

Život na zámku: Slavná rodina prodává sídlo, může být vaše!
Zdroj: search.savills.com

Slavný skotský klan prodává své sídlo, které můžete koupit třeba i vy a žít si jako na zámku. Dům ze 17. století se nachází na 40hektarovém pozemku, který zahrnuje vinný sklep i tenisový kurt.

Pokud milujete divokou přírodu a navíc jste vždy toužili žít na zámku, máte skvělou příležitost si sen splnit. Klan Munroových prodává své sídlo ve skotském Stirlingu. V minulosti ho obýval politik Winston Churchill nebo básník Robert Burns. Informuje o tom portál Daily Mail.

Dům, nazvaný Auchenbowie House, prošel rukama mnoha aristokratických dynastií. V roce 1555 jeho základy položil stirlingský starosta Robert Bruce. V následujících stoletích bylo sídlo několikrát přestavěno a rozšířeno. Naposledy se tak stalo v 19. století, kdy už ho vlastnili Munroovi.

Budova má tři patra s nádherným točitým schodištěm a hexagonální věží v průčelí. V domě najdete devět pokojů, vybavených starožitným nábytkem v moderní úpravě včetně knihovny, pracovny, vinného sklípku nebo místnosti s kulečníkem.

 

Na pozemku, který má rozlohu necelých 40 hektarů, se nachází tenisové kurty, garáž, do které se vejdou tři auta, stáje a výběh pro koně a rozlehlý park. V několika místnostech jsou krby, kuchyň je vybavena moderními spotřebiči a linkou s mramorovou deskou.

Související obsah

Auchenbowie House prodává realitní agentura Savills. Cena začíná na 1,825 milionu liber, což je asi 47 milionů korun. "Je to úžasné místo. Je to opravdu historický dům, jeho dějiny sahají až do jakobitského povstání. Už ve středověku šlo o strategické místo," sdělil Jamie Macnab z realitky.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz