Domácí

Starosta z ODS řve na lidi, že jsou prasata. Takhle reaguje šéf Fiala

Starosta z ODS řve na lidi, že jsou prasata. Takhle reaguje šéf Fiala
Zdroj: Google Maps

Akce řeporyjského starosty proti neukázněným řidičům vyvolala rozporuplné reakce. Mnozí mají za to, že se Pavel Novotný v pozici starosty chová nevhodně, když řve na řidiče z okna a označuje je za prasata. Jiní naopak za starostou stojí a vyjadřují jeho akci plnou podporu. Jasno má i předseda ODS, za kterou Novotný kandidoval.

Nikdo si patrně ranní špičku cestou do práce neužívá, někteří řidiči navíc zhoršují situaci svým nevhodným chováním. V pražských Řeporyjích ale došla starostovi Pavlu Novotnému trpělivost a začal situaci s neukázněnými řidiči řešit po svém.

Přímo pod úřadem je totiž bankomat, řidiči často staví v jízdním pruhu v zákazu stání i přes to, že je naproti parkoviště. Díky tomu zhoršují už tak vypjatou situaci na silnicích. Na dva takové řidiče si starosta počkal a natočil je na video.

"Začínám být dost neurotický ohledně k..., kteří zastavují v jízdním pruhu před úřadem, aby si vybrali z bankomatu. Jednoho musel ráno složitě objíždět autobus. Sebekriticky dodávám, že si ze mě kluci nic nedělali," zveřejnil starosta na sociálních sítích společně s videem.

Oba řidiče nazval starosta prasaty, která terorizují další účastníky silničního provozu. Jeden z nich moc situaci neunesl a odpověděl nadávkou.

Neortodoxní akce starosty vyvolala na sociálních sítích rozporuplné reakce. Mnozí mají jasno, akční starosta, který situaci řeší, se jim líbí. Oceňují přímý kontakt, i když někteří zdůrazňují, že je před úřadem pouze zákaz zastavení.

Na akci Pavla Novotného se můžete podívat zde:

Další ale akci Pavla Novotného kritizují, nelíbí se jim například způsob, jakým starosta reprezentuje svou politickou funkci. Další si stěžují na řidičskou minulost Novotného, člověk, který měl opakovaně zákaz řízení, by podle nich neměl kázat o chování na silnicích. Někteří nešli pro nadávku daleko.

Související obsah

Voliči ale měli u voleb jasno a za Pavlem Novotným stojí i předseda strany ODS Petr Fiala. Ten na otázku, zda by za své chování, které někteří považují za nevhodné v pozici starosty, mohl očekávat postih či důtku, reagoval jednoznačně: "Pan Novotný byl zvolen občany, stal se starostou, přičemž jeho otevřenost a neortodoxní přístup jsou dlouhodobě všem známy. Ze své práce se zodpovídá občanům a zastupitelstvu. Přeji mu hodně úspěchů."

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz