Diskotéka

Mladík zemřel cestou z diskotéky. Majitel klubu: My za to nemůžeme!

Mladík zemřel cestou z diskotéky. Majitel klubu: My za to nemůžeme!
Zdroj: Profimedia

Majitel vsetínského klubu odmítá, že by za smrt osmnáctiletého mladíka, kterého našli mrtvého v řece Bečvě, mohla slevová akce na alkohol v jeho podniku. Právě levnému alkoholu v klubu přičítali někteří místní tragédii. Přesnou příčinu úmrtí ještě policisté nezjistili.

Obyvatelé Vsetína, kteří se ozvali redakci TN.cz, přičítají úmrtí mladíka levnému alkoholu v klubu. Ten v rámci víkendových akcích nabízí alkohol s výraznou slevou. Osmnáctiletý Ondra měl před svou smrtí právě takovou akci navštívit.

"Osobně nemám žádné povědomí o tom, že by Ondra byl v našem klubu a zdali alkohol konzumoval, případně v jakém množství, nicméně dle informací z médií a facebooku se měl Ondra ztratit po cestě domů, kdy měl kolem druhé hodiny ranní sám odejít z našeho klubu," napsal redakci TN.cz majitel podniku. Zdůraznil také, že mu je líto mladého lidského života, který nešťastně vyhasnul.

Odmítá ale, že by na smrti mladíka měla podíl slevová akce na alkohol, jak naznačují místní. "Je naprosto běžnou a zcela legální záležitostí, že podniky které mají licenci na prodej alkoholu, se snaží přilákat hosty prostřednictvím různých slevových akcí," píše majitel.

"Personál klubu je instruován o množství alkoholu, které může v rámci slevových akcí prodat jednotlivým návštěvníkům, a zejména o zákazu prodeje osobám, které zjevně překročily svoji míru konzumace alkoholu, nicméně nemůžeme převzít odpovědnost za každého návštěvníka a množství alkoholu, které zkonzumuje," uvedl dál majitel podniku.

Podle něj by takto mohly být hnány k odpovědnosti i obchodní řetězce, kdyby si někdo v rámci slevové akce koupil takové množství alkoholu, že by si přivodil otravu a smrt.

Související obsah

"Je každého odpovědnost, kolik alkoholických nápojů si dá, a to bez ohledu na jeho cenu. Prodej alkoholu je státem tolerována a značným způsobem zdaněna činnost, jeho konzumace je pak na zodpovědnosti každého jedince. To, že je v některých případech alkohol na akcích našeho klubu levnější, neznamená, že ho návštěvníci automaticky zkonzumují více, ale pouze za něj méně utratí," dodal majitel podniku.

Výpovědi svědků, kteří se ozvali redakci TN.cz a na levný alkohol v podniku si stěžovali, má za "pavlačové drby".

Osmnáctiletý mladík měl podle svědků odejít přibližně ve dvě hodiny ráno z klubu. Domů však už nedorazil. V pondělí objevil kolemjdoucí tělo v řece Bečvě, podle informací TV Nova šlo právě o pohřešovaného mladíka. Přesnou příčinu úmrtí odhalí až nařízená soudní pitva.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz