Dvojnásobná vražda

Muž a žena vraždili kvůli penězům! Odnesli si 400 tisíc i s trezorem

Zřejmě kvůli čtyř set tisícům korun zavraždila dvojice ze Slovenska starší manželský pár ze Záhoří u Písku na jihu Čech. Brutální čin se stal loni v lednu. Teď kriminalisté případ uzavřeli a podali návrh na obžalobu.

Brutální dvojnásobnou vraždu má podle policie na svědomí třiatřicetiletý muž a o pět let mladší žena ze Slovenska. Právě ta se prý se zavražděným párem dobře znala. Měla pracovat v jejich firmě a dokonce u rodiny bydlet.

Případ se odehrál první lednový víkend loňského roku v mobilním domku nedaleko Dobešic na Písecku. Pachatelé měli zřejmě vše předem naplánováno. Motivem byly podle kriminalistů peníze.

"Odnesli si trezorek. Příbuzní nevěděli kolik přesně se v něm nachází, takže odhadujeme částku čtyři sta tisíc. Pro ten trezorek si šli do druhého bytu," popsala policejní vyšetřovatelka Renata Miková.

Související obsah

Proč pouze neukradli klíče od druhého bytu, není jasné. Manželský pár měli ubodat několika kuchyňskými noži.

Na rozdíl od muže neměla obviněná žena žádnou trestní minulost. Paradoxně se ale právě ona rozhodla nevypovídat. "V průběhu vyšetřování se jeden z obviněných k věci částečně vyjádřil. Druhý nevypovídal," potvrdila vyšetřovatelka.

Pár se dal i s penězi na útěk. S vypůjčeným autem mířil do Moldavska. Chytit se je podařilo díky záznamu z autokamery jednoho ze svědků.

Související obsah

"Dostali jsme se tak k vozidlu, které pachatelé použili k příjezdu na místo činu a následnému útěku z místa činu. Byla to pro nás zásadní informace," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Dvojice si počká na soud v českobudějovické vazební věznici. Za brutální dvojnásobnou vraždu hrozí oběma i výjimečný trest.

pan, Vladimír Hoť, TN.cz

K tématu Dvojnásobná vražda

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz