Státní veterinární správa

V Praze našli nelegální bourárnu. Měli tam 1200 kg hovězího

V Praze našli nelegální bourárnu. Měli tam 1200 kg hovězího
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Další úspěšný zásah se podařil inspektorům Státní veterinární správy (SVS) ve spolupráci s policisty a Celní správou. V Praze objevili černou bourárnu masa. Uvnitř inspektoři našli 1200 Kg hovězího masa, u kterého nebylo jasné, odkud se na bourárnu dostalo.

Státní veterinární správa hlásí velmi úspěšný zásah. Na pražském Bohdalci objevili nelegální bourárnu masa, kde zajistili 1200 Kg hovězího, které bylo bez dokladů o původu a bez značení.

"Vzhledem k tomu že pro provoz bourárny masa neměli provozovatelé potřebné schválení a navíc maso bylo neoznačené a neznámého původu, veterinární inspektoři na místě maso znehodnotili barvou a rozhodli o jeho likvidaci v asanačním podniku," uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Zpracovávat a porcovat maso v provozovně inspektoři zakázali. Při kontrole navíc zajistili přepravce, který se maso z nelegální bourárny chystal odvézt pryč.

Související obsah

"Provozovateli porcovny a přepravci hrozí za porušení požadavků na bezpečnost potravin uváděných na trh sankce až do výše 50 milionů Kč," dodal mluvčí veterinární správy.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz