Domácí

Pošta dohání své resty. Konečně bude možné platit kartou všude

Pošta dohání své resty. Konečně bude možné platit kartou všude
Zdroj: Getty Images

Česká pošta dohání své resty z minulých let - od července bude konečně možné platit kartou na všech jejích pobočkách. Řada z nich totiž dodnes tuto možnost nenabízela, ačkoliv na to podle ředitele byly technicky připravené.

Zatímco v Česku se rozmáhá trend placení mobilem, na poště bude konečně možné platit alespoň kartou. Česká pošta se totiž rozhodla napravit svůj velký nedostatek a umožňit svým zákazníkům platit kartou na všech svých pobočkách.

"Zákazníci mohou v součanosti zaplatit platebními kartami VISA a MasterCard na více než 750 pobočkách. Od července tohoto roku bude možné používat karty na všech poštách," uvedla Česká pošta ve svém oficiálním prohlášení. Nyní by měla probíhat instalace nových terminálů tam, kde ještě nejsou, a obměna těch stávajících.

Proč některé pobočky tyto služby nenabízely, to Česká pošta není schopná vysvětlit. "Nedokážu říct, proč v roce 2019 není možné platit kartou na všech poštách. Technicky to možné je, podle smlouvy s poskytovatelem, což je ČSOB, také," tvrdí generální ředitel České pošty Roman Knap.

Související obsah

"Nechci se vracet do minulosti. Důležité je, že standard, který je běžný v jakémkoli obchodě, poskytneme našim klientům na všech poštách, a to od července tohoto roku," dodává Knap.

K rozhodnutí pošty se vyjádřil i ministr vnitra Jan Hamáček. "Česká pošta nezavádí žádnou technologickou novinku, ale dorovnává resty z minulosti. Pro mě je důležité, aby zákazníci měli k dispozici služby, které odpovídají dnešní době. A mezi ně platba kartou patří," říká Hamáček.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz