Domácí

Na koleji u Budějovic ležel sloupek z betonu. Narazil do něj rychlík

Ve čtvrtek u Českých Budějovic narazil rychlík jedoucí z Prahy do betonové překážky, která ležela na koleji. Nikdo z cestujících se naštěstí nezranil, vlak má ale zničenou lokomotivu. Případem se zabývá policie.

Ve čtvrtek před pátou hodinou odpoledne došlo k nehodě rychlíku na kraji Českých Budějovic u Kněžských Dvorů. Na koleji se nacházela překážka, do které vlak narazil. Kde se tam překážka vzala je zatím nejasné, stejně jako o jaký předmět se přesně jednalo.

Podle jihočeské policie měl na koleji ležet betonový sloupek, podle diváků TV Nova, kteří vlakem cestovali, měl vlak narazit do betonových pražců. Ať tak, či tak, při nárazu se poškodila lokomotiva.

Ve vlaku z pražských Holešovic do Českých Budějovic cestovalo několik lidí, kteří podle jihočeských hasičů po nárazu sami z vlaku vystoupili. "Pomohli jsme jim dostat se bezpečně přes kolejiště, z vlaku ale vystoupili sami," řekla mluvčí hasičů Vendula Matějů. Nikdo z nich se při nehodě nezranil.

Související obsah

"Zatím nevíme, kde se tam předmět vzal. Na místě je policie a případ vyšetřuje," uvedla mluvčí policistů Štěpánka Uhlířová. Podle mluvčího drážní inspekce Martina Drápala provoz vlaků probíhal po jedné z vedlejších kolejí. Na odstranění předmětu pracovala Správa železniční dopravní cesty.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz