Zahraničí

USA pořádají hon na syna bin Ládina, nabízí 22 milionů korun!

USA pořádají hon na syna bin Ládina, nabízí 22 milionů korun!
Zdroj: Profimedia

Spojené státy nabízí jeden milion amerických dolarů (přes 22,4 milionů korun) za informaci, která by vedla k dopadení Hamzy bin Ládina, což je nemladší syn zabitého vůdce teroristické organizace al-Káida Usámy bin Ládina. Úřady upozorňují na to, že se nový vůdce al-Káidy snaží zmobilizovat své následovníky k další sérii útoků.

Zdá se, že jablko skutečně nepadá daleko od stromu. Spojené státy vyhlásily hon na současného vůdce teroristické organizace al-Káida, kterým je syn bývalého vůdce Usámy bin Ládina Hamza bin Ládin.

Nemladší syn Usámy bin Ládina se pravidelně objevuje na nahrávkách a videích, ve kterých své následovníky vyzývá k dalším útokům proti Spojeným státům a zemím NATO jako pomstu za smrt jeho otce, kterého americké jednotky zabily v květnu 2011.

Hamza se měl oženit s dcerou Mohammeda Atty, který je jednou z hlavních postav teroristických útoků z 11 září 2001. Dopisy Usámy bin Ládina napovídají, že zabitý vůdce al-Káidy vychovával svého syna, aby ho v organizaci nahradil.

Související obsah

Teroristická organizace al-Káida vznikla v roce 1988 a od té doby je zodpovědná za celou řadu smrtících útoků včetně únosu letadel, která narazila do Světového obchodního centra i Pentagonu. Při strašlivém útoku zemřelo téměř 3000 lidí.

Na reportáž TV Nova o smutném výročí strašlivých teroristických útoků z 11. září se můžete podívat zde:


 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz