Domácí

Most v Pardubicích byl v děsivém stavu, i tak se přes něj chodilo

Ministerstvo obrany zabezpečilo most v Pardubicích ihned poté, co na jeho havarijní stav v pondělí upozornila televize Nova. Přemostění Chrudimky je bez zábradlí, všude jsou díry a místy se chodilo jen po rozpadlých pražcích. Na mostě denně riskovali život desítky lidí.

Po mostě se normálně chodilo, pod ním je pětimetrová hloubka. Trámy jsou prohnilé, z mostu trčí hřebíky, to už může pořádně ublížit. Most spojuje dvě čtvrti, i přes svůj stav se stal pro cyklisty i chodce páteřní komunikací.

Lidé po něm klopýtali, psi málem končili v řece Chrudimce. Ministerstvo obrany tvrdilo, že plány na zabezpečení stavby hatí místní zlodějíčci. "Bylo tam varovné značení, bohužel to někdo ukradl. V nejbližší době tam to značení nainstalujeme znovu," uvedl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

A stalo se tak po odvysílání pondělní reportáže. Most má železné zábrany z obou stran, ke konstrukci mostu jsou napevno přivařené. Stavbu shodou okolností úřad do půl roku převede na město.

Související obsah

"Ve chvíli, kdy bude majetek ve vlastnictví města, tak zajistíme bezpečnost," sdělil mluvčí pardubického magistrátu Radim Jelínek.

V havarijním stavu tak bude mít město rázem mosty dva. Dávno uzavřená je také stavba, které je jen dvě stě metrů daleko.
 

Petr Brzek/klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz