Zahraničí

Je královna zdravá? Lékaři uvedli možné příčiny její fialové ruky

Je královna zdravá? Lékaři uvedli možné příčiny její fialové ruky
Zdroj: Profimedia

Britská královna Alžběta II. vyvolala v lidech obavy o její zdraví - na fotografiích byla zachycena s velkou modřinou na ruce. Buckinghamský palác sice zvědavost lidí neukojil, lékaři ale uvedli možné příčiny královniny fialové ruky.

Alžběta II. vyvolala mezi Brity obavy a vlnu spekulací související s velkou fialovou modřinou na její ruce. Té si lidé všimli na fotografiích ze slavnostního přijetí jordánského krále Abdalláha a královny Ránije v Buckinghamském paláci.

Palác odmítl královninu ruku komentovat. Lékaři přesto přišli s možnými vysvětleními, co Alžbětu trápí. Informoval o tom britský portál Express.

Podle lékařů modřinu pravděpodobně způsobilo nějaké menší zranění. Jak lidé stárnou, ztenčuje se jim kůže a ztrácí tukovou vrstvu pod ní, která je chrání před nárazy. Starší lidé jsou také náchylnější k pádům.

Související obsah

Další příčinou mohou být injekce, kanyla nebo léky na ředění krve. Odborník na život královské rodiny a šéfredaktor časopisu Majesty Magazine říká, že královna se léčila na anémii a měla modřiny na rukách často. "Řekl bych ale, že královnin problém je tenká kůže," tvrdí.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz