Filmy

Život pokračuje, tvrdí Zdenek. Dita mu připravila obrovské překvapení

Příběh kamioňáka Zdenka z Výměny manželek, který při nehodě přišel o obě nohy, zasáhl tisíce Čechů. Prostřednictvím pořadu Volejte Novu v sobotu ukázal, jak se mu daří. I když se mu život převrátil naruby, neztrácí optimismus. "Život pokračuje," tvrdí. Čím ho přítelkyně Dita překvapila v nemocnici?

Zdenka z Výměny manželek navštívil štáb pořadu Volejte Novu v nemocnici, kde se zotavuje po vážné dopravní nehodě. Jeho kamion narazil na dálnici do jiného. Zdenek přišel o obě nohy, měl i zlomená žebra a zraněnou hlavu.

Přestože se jeho život zásadně změnil, neztrácí optimismus. "Vede se mi dobře. Jsem relativně v pohodě. Stalo se, co se stalo, život pokračuje. Teď se snažím co nejvíc rehabilitovat, abych fungoval. Čeká mě samozřejmě ještě pár operací," vysvětluje Zdenek.

Nad vodou Zdenka drží především jeho milovaná přítelkyně a malý synek. "Mým cílem je dostat se domů. Na protézy si určitě počkám, to může trvat rok, dva. Mně jde teď hlavně o to být doma, obejmout svou budoucí ženu a malýho a vymyslet program, abychom si spolu mohli hrát," říká Zdenek.

Svatba s Ditou je pro něj velkou motivací. Po amputaci si myslel, že jejich vztah skončí, Dita ho ale v nemocnici překvapila. "Probudil jsem se a nevěděl jsem, co bude. Jestli se mnou Dita bude, nebo nebude. Ani bych se nedivil, protože co si budem povídat, jsou to starosti," popisuje své tehdejší myšlenky.

Související obsah

"Přijela na JIPku a požádala mě o ruku. Omluvil jsem se jí, že si na to koleno nemůžu stoupnout já. Takže to máme obráceně, požádala ona mě. Řekl jsem, že ano, ale s tím že tam chci dojít sám po nohách," říká Zdenek.

Příběh Zdenka diváky silně zasáhl. Na podporu jeho rodiny Nadace Nova uspořádala sbírku, ve které se vybralo téměř půl milionu korun. "Moc děkuju, jsem vděčný. Ať už jste pomohli finančně nebo psychicky, moc vám za to děkuju," vzkazuje lidem Zdenek.

Přispět Zdenkovi můžete i vy. Peněžní dary můžete posílat na účet 42 28 73 23 29/0800 s variabilním symbolem 201901.

Všechny informace o Výměně manželek najdete na oficiálních stránkách pořadu. Na portálu NovaPlus si můžete přehrát zdarma poslední díl. Všechny ostatní jsou k dispozici na portálu Voyo.cz.

Připomeňte si, jak Dita popsala okamžik nehody:

 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz