Domácí

Smutná zpráva ze zoo Plzeň: Lvice Neyla týden po porodu zemřela

Smutná zpráva ze zoo Plzeň: Lvice Neyla týden po porodu zemřela
Zdroj: ZOO Plzeň

Ani přes veškerou snahu ošetřovatelů a veterinářů se nepodařilo zachránil lvici Neylu z plzeňské zoo. V neděli podlehla pooperačním komplikacím. Operaci musela podstoupit po náročném porodu.

Minulé pondělí podstoupila lvice Neyla náročnou operaci. Rodila mláďátka, když se nečekaně vyskytly komplikace.  "Veterináři byli nuceni přistoupit k císařskému řezu poté, co po porodu mrtvého mláděte nebyla samice schopná přirozeně porodit zbývající dvě mláďata," uvedla plzeňská zoo na svých webových stránkách. Zachránit se nepodařilo ani jedno z mláďat.

Související obsah

Pavilon byl z důvodu Neyliných zdravotních komplikací od minulého týdne uzavřen a uzavřen bude i celé pondělí.

"Zbytek tlupy je v pořádku, od úterý bude pavilon přístupný návštěvníkům," sdělil mluvčí plzeňské zoo Martin Votruba. Lvice Neyla se narodila 1. července 2014, zemřela tak ve věku nedožitých pěti let.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz