Lev napadl majitele ze Vsetínska už dříve! Problém byl i se lvicí

Lev napadl majitele ze Vsetínska už dříve! Problém byl i se lvicí
Zdroj: Profimedia

Lev, který v úterý zabil chovatele ze Vsetínska, ho napadl už před několika lety. Šelma na něj zaútočila, když ještě žil na Slovensku. Problém byl také s chovanou lvicí, která při procházce napadla projíždějícího cyklistu.

Lev zaútočil na svého majitele už před sedmi lety. V té době Čech choval šelmy v obci Zvončín na západě Slovenska. Zvíře muže zranilo při krmení, tehdy ještě ale dokázal smrti uniknout. Utrpěl velké množství tržných ran a nejdříve ani nechtěl jet do nemocnice.

Nakonec ale do nemocnice podle svých slov "pro jistotu" vyrazil a lékaři rozhodli o tom, že musí podstoupit operaci. "Byl urgentně ošetřený v celkové anestezili na operačním sále a jeho stav je momentálně stabilizovaný," říkal v únoru 2012 chirurg trnavské nemocnice Martin Ugor.

Podle majitele pozemku Ondreje Krivdy udělal chovatel amatérskou chybu. "Oblékl si cizí oděv a lev ho ve tmě nepoznal, bránil svoje teritorium. Lvy po útoku sám zabezpečil a ošetřil si zranění. Po čtyřech hodinách si přivolal lékařskou pomoc," uvedl tehdy Krivda.

Ani to ale muže od chovu lvů neodradilo. Loni v červnu, kdy už bydlel na Vsetínsku, pak vyrazil se lvicí na procházku. Přestože byla na vodítku, vyděsila projíždějícího cyklistu, kterého museli ošetřit zdravotníci. Případem se zabývali dopravní policisté, kteří ho vyhodnotili jako dopravní nehodu.

Související obsah

Chovatel před lety šokoval také převozem lvů na veterinární vyšetří do 400 kilometrů vzdálené Mimoně. Na cestu se vydal v letité Felicii a šelmy neměl v žádné kleci, ale jednoduše na zadních sedadlech auta, odkud mohly řidiče bez problémů napadnout.

Bezvládné tělo muže objevil v kotci ve Zděchově jeho otec. Do výběhu se ale neodvážil a přivolal na místo policii. Zásahovka pak po dohodě s odborníky ze zlínské zoo rozhodla o odstřelu lva, který muže napadl, i lvice. Chovateli už nebylo pomoci.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Lev

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz