Domácí

Všechno bylo jinak, tvrdí Tary a ukázal celé video! Chlapce lituje

Oblíbený youtuber Tary čelí už několik dní útokům na sociálních sítích kvůli tomu, že měl urazit malého chlapce. Podle něho však nic takového neudělal, což by mělo dokázat i celé video, ve kterém s chlapcem mluví. V něm i vysvětluje, že si dělal jen srandu a také to, proč je jeho oblečení dražší.

Taryho obdivují jeho fanoušci, především mladí kluci, pro které je youtuber velkým vzorem. Po zveřejnění videa, ve kterém měl jednoho chlapce urazit, na Taryho začali útočit lidé na sociální síti.

Pustil se do něho i rapper Johny Machette. "Tohle mi rozhodně nepřijde jako normální chování ze strany Taryho! Ten kluk se zeptal. Říct: ty máš málo peněz? Úplně vidím, jak mu mamka doma řekla: promiň je to drahé, nemůžeme si to dovolit. Kluk, protože nerozumí penězům, se slušně svého vzoru zeptá a on řekne toto?" napsal Machette na svém twitteru.

Dokonce ho ze svého programu vyřadili pořadatelé festivalu Utubering, který se koná letos v dubnu. "Tary na Utuberingu vystupovat nebude. Rozhodli jsme se proto po delších úvahách," řekl ředitel festivalu Lukáš Dejl.

Tary se teď k celé situaci pro TN.cz vyjádřil. "Nebyla to urážka nebo komentování sociální situace toho chlapce nebo jeho rodičů. Byla to diskuze prodávajícího s kupujícím. Faktem na místě prostě bylo, že klučina neměl peníze na to, co si chtěl koupit. Když jdete do obchodu pro boty a máte jen třeba polovinu peněz, taky vám je neprodají," vysvětlil Tary.

Zveřejnil také video, ve kterém je celý rozhovor s chlapcem. Ten se Taryho zeptá, proč má tak drahé oblečení. Na to mu youtuber odpoví: "Já nemám drahé oblečení. Jen ty máš málo peněz". Po chvíli však řekne, že si dělal jen srandu.

"Protože nestíháme vyrábět a máme málo zboží, tím pádem si chceme dát vyšší cenu, abychom z toho něco vydělali. Kdybychom dali tepláky za sto korun, tak nemáme z toho nic a rozkoupíte to strašně rychle,“ pokračuje Tary ve videu. V něm jsou také slyšet jeho fanoušci, kteří s ním souhlasí.

Související obsah

"Je velmi smutné, že má někdo zapotřebí ustřihnout pouze část videa, aby z věty vytržené z kontextu udělal senzaci. Nejsem si vědom, že bych mého malého fanouška úmyslně urazil. V mých očích je to velmi statečný kluk, že čelí tomuto mediálnímu nátlaku a chci tohoto malého hrdinu vyzvat, ať se mi ozve na mail, a velmi rád se mu osobně pověnuju, protože si to rozhodně zaslouží," doplnil Tary. Dále také celou událost považuje za kyberšikanu vůči jeho osobě.

Reagoval i na to, že se k němu někteří fanoušci otočili zády. "Já si svých fanoušků vážím a vím, že jsou tu se mnou a já tvořím pro ně. Vnímám to tak. A to, že se někteří nechávají zmanipulovat obrovskou vlnou mediální masáže, jim nemám za zlé. Spíš se divím, že nemají vlastní názor a přiklánějí se k většině," dodal Tary.

A to, že proti němu někteří youtubeři vystupují, nechce úplně komentovat. "Nerad bych dělal reklamu těm, kteří se na mně přiživují," vysvětlil.

Související obsah

Pro Taryho bylo také velkou ránou, když se dozvěděl, že byl vyřazen z Utuberingu. "Tohleto mě velmi mrzí, protože mi psalo velmi moc fanoušků, že se tam na mě těší. Argument vedení festivalu, že dětem nejsem dobrým příkladem, odmítám," doplnil youtuber. 

Podle něho je pro děti dobrým vzorem, jelikož je přiměl se znovu pohybovat. "Myslím, že jsem naopak děti dostal od počítačů ven a vybudoval v některých dětech už poloztracenou lásku ke sportu. Jsou spíš jiní tvořitelé videí, na které se dívá velmi mnoho dětí, kteří ve svých videích za každým druhým slovem používají vulgarismus, šíří nenávist a to je asi dle vedení festivalu v pořádku," ukončil Tary rozhovor. 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvyšší čas promluvit si s dětmi o nástrahách SOCIÁLNÍCH SÍTÍ!
Kyberšikana číhá všude! Je obětí i vaše dítě?

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz