Zahraničí

Bojkot Jacksona: Rádia přestala hrát jeho písně, rodina zuří!

Bojkot Jacksona: Rádia přestala hrát jeho písně, rodina zuří!
Zdroj: Profimedia

Ani po smrti nemá zpěvák Michael Jackson klid. Poté, co byl zveřejněn dokument Leaving Neverland, ve kterém se objevují rozhovory s muži, které měl zpěvák znásilnit, rozhodla se některá rádia po celém světě přestat hrát jeho písně. Proti dokumentu také vystoupila Jacksonova rodina, která obvinění odmítá.

Televize HBO natočila dvoudílný dokument Leaving Neverland o Michaelu Jacksonovi. V něm vystupuje choreograf Wade Robson, který tvrdí, že ho zpěvák zneužíval, když mu bylo sedm let. Přidává se k němu i bývalý dětský herec James Safechuck, kterému bylo deset let, když ho měl Jackson sexuálně obtěžovat.

V dokumentu se také mluví o tom, že měl mít zpěvák falešnou svatbu s desetiletým chlapcem. Jackson měl také údajně mladým dětem dávat za sexuální obtěžování drahé šperky. Dokument měl premiéru na filmovém festivalu Sundance, který se konal v americkém Utahu.

Nyní se rozhodla některá rádia, že přestanou hrát zpěvákovy písničky, které milují lidé po celém světě. Novozélandská stanice RNZ uvedla, že se tak rozhodla na základě ohlasů posluchačů.

Související obsah

Následovala je také kanadská rádia. Mediální společnost Cogeco, která má na starosti 23 stanic v Quebecu, odstranila z playlistů všechny Jacksonovy skladby. Přidalo se k nim i nizozemské rádio NHRadio a norské NRK. Písně měly také zmizet ze stanice BBC Radio 2, ta však popřela, že by skladby zakázala stanice úplně, uvedl deník The Sun.

I když od zpěvákovy smrti uběhlo skoro deset let, stále nemá klid on ani jeho rodina. Ti s informacemi v dokumentu nesouhlasí a tvrdí, že je to lež. Musí také řešit obvinění, která byla vznesena po odvysílání dokumentu.

Rodina se zúčastnila rozhovoru pro televizi CBS, kde všechna tvrzení popřela a podle nich se jen snaží Robson se Safechuckem získat peníze, informoval deník refinery29.com. Jacksonovi bratři Jackie, Marlon a Tito také televizi řekli, že dokument vidět nepotřebují, jelikož vědí, že jsou všechna tvrzení nepravdivá. "Já znám Michaela. Jsem nejstarší bratr. Znám svého bratra. Vím, o co usiloval, o čem to celé bylo. Chtěl svět spojit dohromady, udělat děti šťastnější," řekl v rozhovoru bratr Jackie.

Související obsah

Před zveřejněním dokumentu také rodina vydala prohlášení. "Jsme pyšní na to, za čím Michael Jackson stál. Lidé vždy Michaela milovali. Byl snadným terčem, protože byl unikátní. Ale Michael byl podroben důkladnému vyšetřování, které zahrnovalo překvapivý nájezd na Neverland a další nemovitosti, stejně jako soudní procesy, během kterých byl Michael shledán úplně nevinným. Nebyly žádné důkazy," napsala rodina.

"Ale nemůžeme jen tak stát, když toto veřejné lynčování stále pokračuje a lidé, kteří se s Michaelem nikdy nesetkali, jdou po něm. Michael není tady, aby se bránil…Pravda je na naší straně…Michael Jackson byl a vždy bude stoprocentně nevinný…," doplnila rodina.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz