Zahraničí

Pomsta mrtvého muže? Porýní obchází strach po dvou explozích

Německo obchází strach po několika explozích, při kterých zatím zemřel jeden člověk a další dva lidé unikli smrti o vlásek. Policie z útoků podezřívá 59letého zahradního architekta, který podle všeho sám sebe otrávil. Policisté proto varují všechny, kdo měli s podezřelým spory, aby se měli na pozoru, jelikož před svou smrtí mohl nastražit další výbušné pasti.

Případ plný záhad vyšetřují policisté v německé spolkové zemi Porýní-Falc. V neděli v Ottenbergu vybuchl krb, při explozi se zranila žena a její teprve čtyřletá dcerka. Podle policie ale nešlo o náhodu, v krbu explodovala nastražená výbušnina uschovaná v polenu, uvádí agentura Enex.

Obě zraněné skončily s lehkými zraněními v nemocnici, takové štěstí ale neměl doktor, kterému v pátek před ordinací ve vesnici Enkenbach-Alsebnorn také vybuchla nastražená výbušnina. Muž zemřel na místě.

Policisté ve spojitosti s výbuchem vyšetřují zahradního architekta Bernharda Graumanna, kterého stejný den nalezli mrtvého v jeho domě. Vyšetřování ukázalo, že se muž sám otrávil.

"Byl tak trochu divný. Vždy jezdil na rytířské festivaly, dokonce vlastnil rytířskou zbroj. Měl povolení na práci s výbušninami," popsal soused Graumanna Siegfried Sczech. Podle něj měl Graumann zbraně i výbušniny, vše ale bylo legální, uvádí Enex.

Související obsah

Lidé popisují Graumanna jako prchlivého. V osmdesátých letech vystřelil po svém rivalovi, za což skončil ve vězení. S mrtvým lékařem se měl před útokem pohádat, stejně tak měl problémy s rodinou, které explodovalo poleno v krbu.

Nemusí ale být jediní. Policie netuší, zda Graumann nenastražil další výbušniny. Lidé, kteří měli se zahradním architektem problémy, se proto mají obrátit na policii.

V úterý policisté vyjížděli k dalšímu podezřelému předmětu, dokonce se měla ozvat exploze. Ukázalo se, že nešlo o výbušninu, předmět byl neškodný. Výbuch měl být nakonec sonický třesk od letadla. Pomsta mrtvého zahradního architekta ale dál všechny děsí.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz