Smrt

Zdravotní sestra měla pacientku udusit jídlem, pracuje ale dál!

Plzeňští kriminalisté vyšetřují šílený případ, ke kterému mělo v půlce února dojít ve zdejší fakultní nemocnici. Starší pacientka tu zemřela poté, co jí měla jednatřicetiletá sanitářka nacpat pusu plnou jídla a odejít pryč. Seniorka se udusila.

Policisté ovšem k případu poskytli jen naprosté minimum informací. "Mohu vám pouze potvrdit, že se zabýváme podezřelým úmrtím v plzeňské nemocnici a že již proběhlo vazební zasedání. Návrhu na vazbu soud nevyhověl, vyšetřování pokračuje na svobodě," řekla TN.cz stroze policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Odmítla říct, kdy se událost odehrála, zda byla obviněná žena či muž, z jakého trestného činu a jak vysoký trest hrozí. "Teď opravdu nebudeme nic dalšího uvádět," zmínila Hokrová.

Portál Krimi Plzeň přinesl rozhovor s vnučkou ženy, která se zesnulou pacientkou ležela na pokoji. Podle ní se vše událo 17. února na interním oddělení plzeňské fakultní nemocnice.

Sanitární sestra prý pacientce nacpala plnou pusu chleba a nechala ji tak. Seniorka se následně udusila. Posléze se o vše začala zajímat policie.

Související obsah

"Pitva zemřelé prokázala, že bezprostřední příčinou smrti bylo skutečně udávení. Kusy jídla, konkrétně chleba se salámem, způsobily uzavření dýchacích cest. Podle dalších informací, získaných již během vyšetřování, nutila tato sanitářka starší pacientku jíst i přesto, že stará paní nechtěla, sanitářku dokonce odstrkovala a říkala, že nemá hlad," píše Krimi Plzeň.

Podle deníku Právo je sanitářka obviněná z usmrcení z nedbalosti a hrozí jí šest let vězení. Nemocnice ji přeřadila na jinou práci, kde nepřijde s pacienty do styku. V minulosti s ní prý žádné problémy nebyly.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz