Zoo

Světový unikát v pražské zoo! Slůně Rudi skáče šipku do bazénu

V pražské zoo mají obrovskou raritu. Sůně Rudi se naučilo "skákat" do bazénu. Sloni se přitom obvykle do vody příliš nehrnou a pro skákání ani nemají fyzické předpoklady.

Pražská zoologická zahrada se na facebooku chlubí roztomilým videem. Malý sloník Rudi umí "skákat" do bazénu. Nepředstavujte si zrovna elegantní šipku, Rudi spíš dojde až na kraj bazénu a schválně spadne do hluboké vody.

I to je ale ve sloním světě unikát. "Sloni nemají fyzické předpoklady pro skákání, ale tady se tomu už blíží. Neznám slona, který by dobrovolně padal do hluboké vody," uvedl k Rudiho schopnostem chovatel slonů Martin Kristen.

Kristen prý zažil sloní bazén, který měl tak příkrou stěnu, že se sloni naučili sjíždět do vody po předních nohách. "Ale šlo o velmi pomalou a opatrnou akci. Ruda to neřeší a po lehkém ostychu padá přímo po hlavě. Opravdu nevím o zvířeti, které by dělalo něco podobného," dodal Kristen.

Související obsah

Rudi byl přitom dosud ve stínu staršího sourozence Maxe, který ve vodě i na souši rád dovádí s míčem. Teď ale Rudi ukázal, že i on je něčím výjimečný. Obě mláďata slonů indických se v Zoo Praha narodila v roce 2016

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz