Zahraničí

Japonský trajekt narazil přímo do velryby, více než 80 zraněných

Japonský trajekt narazil přímo do velryby, více než 80 zraněných
Zdroj: Profimedia

Více než 80 lidí se zranilo po námořní nehodě v Japonském moři, kde vysokorychlostní loď narazila zřejmě do velryby. Na zádi lodi vznikla přibližně patnácticentimetrová trhlina, i přes to dojela loď bez pomoci do přístavu.

Takzvaný jetfoil cestoval ve velké rychlosti na ostrov Sado do přístavu Niigata, když v sobotu zničehonic narazil do předmětu, kapitán lodi ohlásil, že šlo pravděpodobně o mořského živočicha, uvádí portál BBC.

Během nárazu se zranilo více než 80 lidí z celkových 125. Třináct lidí utrpělo velmi vážná zranění, při přejezdu do nemocnice byli ale všichni při vědomí. "Trefil jsem se krkem přímo do sedadla přede mnou. Lidé okolo mě sténali bolestí," popsal jeden z pasažérů lodi.

Japonská televize NHK uvedla, že v lodi po kolizi zůstala přibližně 15centimetrová díra, i přes to dokázala loď dojet do přístavu zhruba s hodinovým zpožděním.

Související obsah

Expert na mořský život Shinichiro Ikeguchi pro NHK uvedl, že míra poškození ukazuje na velrybu. Podle něj nyní v Japonském moři migrují plejtváci a keporkakové.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz