Sousedé

Soused topil plasty, tak se přestěhovala. Je to ještě horší!

Sousedské spory můžou některým lidem udělat ze života peklo. Někomu vadí hlasitá hudba, jinému třeba zvířata. Obvykle se to řeší slovní domluvou, někdy ale spory skončí na městském úřadě nebo dokonce i u soudu.

Témata sousedských sporů jsou rozmanitá. Zvířata, hlasitá hudba, odpadky nebo také nevhodné topivo, které do ovzduší vypouští nesnesitelný zápach. "Soused topil PET lahvemi a to si nikdo nedovede představit, jaký smrad a jaký černý kouř se z toho valí tak, že se nedá otevřít ani okno," stěžuje paní, která chce zůstat v anonymitě.

Kvůli zápachu se přestěhovala do paneláku, ale ani tam nemá vyhráno. "Co mně nejvíc vadí, je to, že nad námi jsou kuřáci, a když pověsím prádlo na balkon, hážou ty vajgly z balkonu dolů," popsala žena další trable.

Například v obci Zvole nedaleko Prahy si chovatel na zahradě u domu podle starosty nelegálně postavil kotce a výběhy a chová v nich lva, levharta nebo také nosály. Někdo by možná zoo v obci uvítal, obyvatelé Zvole si ale stěžují na hluk.

"Samozřejmě nemůžeme být přátelé s každým, vy asi taky nemáte přátele na všech světových stranách, určitě budete mít i někoho, kdo vás zrovna moc nemusí. No a tak to v životě zkrátka chodí," nedělá si ze sousedů hlavu chovatel Tomáš Machač.

Související obsah

"Těšíme se na to, že ho utrápí státní úřady tím, že ho budou neustále pokutovat a on jednou na ty pokuty mít nebude a přijde o celý ten barák," prohlásil starosta Zvole Miroslav Stoklasa. Chovatel se prý chystá přestěhovat jinam, starosta ale tvrdí, že to slibuje už čtyři roky.

Páchnoucí exkrementy v poštovní schránce nebo rozetřené na kapotě auta. To je zase výsledek sporu mezi sousedy v Pardubicích. V Praze si pak lidé stěžovali na sousedy, kteří příliš krmí holuby, potkany, nebo kteří vyhazují odpadky mimo popelnice.

Sousedské spory občas skončí krvavou rvačkou. V červnu 2017 si dokonce vyžádaly tři oběti, V Bělé pod Bezdězem muž zastřelil seniorku a jejího syna a zbraň nakonec obrátil proti sobě.

Veronika Polášková/epa, TN.cz

K tématu Sousedé

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz