Zahraničí

Sériový vrah Lehotský si stěžuje na vězení. Oběti měl čtvrtit a pálit

Sériový vrah Lehotský si stěžuje na vězení. Oběti měl čtvrtit a pálit
Zdroj: TV Markíza

Údajnému sériovému vrahovi Miroslavu Lehotskému, který podle policie čtvrtil a pálil své oběti, se nelíbí podmínky ve vězení. Stěžuje si na to, že mu zakázali veškerý kontakt s partnerkou. Žena měla vidět minimálně jednu vraždu na vlastní oči. Lehotský ale prý chce, aby svědčila tak, jak jí řekne on.

Miroslavu Lehotskému připisují policisté zatím tři vraždy. Z popisů jeho činů mrazí. Své oběti měl škrtit holýma rukama nebo šňůrkou od tepláků. Mrtvolám pak měl polámat kosti nebo je rozčtvrtit, aby je lépe složil do kufru nebo cestovní tašky a snáze je mohl vynést ze svého bytu. Následně je měl pálit na popel.

Ještě předtím, než ho policisté začali stíhat kvůli vraždám, obvinili ho z týrání dětí, stejně jako jeho poslední partnerku. Oba dva si už za to odpykávají tresty, každý však na jiném místě.

Policie zachytila jejich korespondenci s blíže nespecifikovaným "překvapivým" obsahem. Proto mu soud zakázal s bývalou ženou jakýkoliv styk. A to se Miroslavu Lehotskému nelíbilo a stěžoval si.

Miroslav Lehotský dostal od senátu podle informací TV Markíza omezení styku, protože ji měl ovlivňovat, aby změnila svou výpověď ve věci vraždy v jeho prospěch. Jeho přítelkyně měla vidět na vlastní oči, jak Lehotský uškrtil jejího tehdejšího partnera šňůrkou od tepláků. Sama jej měla kontaktovat a do bytu vpustit s tím, že ji partner týrá. Po vraždě Lehotský podle svých slov vložil tělo do vany a mrtvoly se zbavil až následující den.

Související obsah

Mrtvému muži měl následně polámat kosti a uříznout hlavu, aby se tělo vešlo do kufru. Pak ho podle policie odnesl a spálil. Dalšími dvěma oběťmi měly být Lehotského partnerky. Muž si ve věznici odpykává pětiletý trest za týrání dětí.

Kromě zákazu korespondence a styku s partnerkou nesmí Lehotský komunikovat ani se svými blízkými. Případně pouze s povolení policie a navíc s tím, že po dobu komunikace musí být přítomen pověřený dozor.

Miroslav Lehotský se k vraždám přiznal. Policie však potřebuje zabezpečit všechny důkazy, aby mohl být Lehotský za své činy odsouzen. Navíc počet obětí nemusí být konečný. Zmizela totiž i rok a půl stará dcera jedné z obětí.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz