Domácí

Řidič nejdřív předjížděl na plné, potom vybrzdil autobus MHD!

Policie hlásí další případ nebezpečného vybržďování. Tentokrát se vše odehrálo v pražském Braníku. Autobus MHD předjelo při vyjíždění ze zastávky auto, které hned potom prudce zabrzdilo. Řidič tak ohrozil mnoho lidí v autobuse, naštěstí se ale nikomu nic nestalo.

Autobus vyjel ze zastávky v pražském Braníku. Řidič osobního auta ale zřejmě tak spěchal, že ho předjel přes plnou čáru. Jenže to není všechno. Potom, co řidič autobusu zatroubil, ujelo osobní auto ještě pár metrů a pak jeho řidič tvrdě šlápl na brzdy. Na zemi zůstaly stopy po pneumatikách. Na poslední chvíli brzdil i autobus plný cestujících.

"Dával jsem znamení o změně směru jízdy, poté jsem vyjížděl. To bílé auto bylo za mnou, čímž jsem ho nemohl ohrozit, ale on mě začal předjíždět zleva," popsal řidič autobusu. Chvíli to vypadalo, že dokonce vystoupí z auta ven, nakonec ale dveře zavřel a jel dál.

"Jednak tedy předjel ten autobus přes podélnou čáru souvislou, tedy přes plnou čáru, což je přestupek, za který hrozí zákaz činnosti, a to následné vybržďování, v tom už bych viděl skutkovou podstatu, naplnění skutkové podstaty trestného činu obecného ohrožení," sdělil dopravní expert Robert Kotál.

Podle zákona o silničním provozu jsou v obci řidiči povinni pouštět autobus vyjíždějící ze zastávky. "Řidič musí umožnit autobusu vyjetí ze zastávky a to snížením rychlosti nebo i zastavením, ten řidič autobusu má povinnost neohrozit," doplnil Kotál.

Související obsah

Případem z konce února se už zabývá policie. "Podle záběrů to vypadá na přestupek v souvislosti s předjížděním na plné čáře a přestupek proti bezpečnosti silničního provozu," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Podle šoférů hromadné dopravy agresivita řidičů roste. Za obecné ohrožení je trestní sazba až osm let ve vězení.
 

Jan Mareš / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz