Vlak

Další nepovolená jízda vlaku! V Olomouci vykolejily tři vagóny

Další případ nedovolené jízdy vyšetřuje Drážní inspekce. V pondělí dopoledne projel posun návěstidlo zakazující jízdu na olomouckém nádraží. Tři nákladní vozy následně vykolejily. Provoz v místě je omezen.

Kvůli vykolejení vagónů je omezený provoz na tratích z Olomouce na Opavu a na Šumperk. Hlavního koridoru mezi Prahou a Moravou se naštěstí omezení nedotklo.

"V 10:27 došlo k nedovolené jízdě posunu za návěstidlo a následně došlo k vykolejení zhruba tří nákladních vozů," potvrdil pro TN.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle něj byla škoda zatím vyčíslena přibližně na 100 tisíc korun a provoz by měl být omezený přibližně na dvě hodiny.

Drážní inspekce má v posledních dnech napilno. Od začátku roku vyšetřuje vykolejení spěšného vlaku v Liberci, který v půlce ledna nezastavil před návěstidlem a narazil do zarážedla kusé koleje. V polovině února prožilo 11 cestujících v osobním vlaku na Vysočině chvíle hrůzy, když souprava odjela strojvedoucímu, který opravoval problémy s brzdami. V nikým neřízeném vlaku jeli přes šest kilometru.

Související obsah

Jen 34 metrů od sebe zastavili 22. února vlaky v Ejpovicích na Plzeňsku, kde expres z Prahy do Mnichova projel na červenou. Zhruba stejná vzdálenost od sebe dělila také vlaky na pražském Smíchově, kde na červenou projel prázdný vlak soukromého dopravce a vjel do cesty pracovnímu vlaku Správy železniční dopravní cesty.

Od konce února řeší Drážní inspekce také čtyři srážky. Posunované lokomotivy se srazily 23. února před 6. hodinou ráno v Českých Budějovicích. Posunované vagóny a nákladní vlak se srazily 27. února ráno v Havlíčkově Brodě.

Související obsah

Pět zraněných si vyžádala srážka osobního vlaku s manipulačním na Chrudimsku 4. března. A jen o den později se po projetí osobního vlaku na červenou srazily dva vlaky v Brně. Zranilo se 23 lidí.

Množství incidentů na železnici donutilo k reakci i ministra dopravy Dana Ťoka. Ten chce řešit přetěžování strojvedoucích, kdy mnozí místo odpočinku ve svém volnu jezdí pro jiné dopravce, aby si přivydělali. Ťok chce také zavést pro strojvedoucí obdobu bodového systému, který platí na silnicích.

Více o plánech ministra dopravy v reportáži:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz