Zahraničí

Dívka žila pět let v odpadcích a nemluvila! Začali jí říkat Mauglí

Ruská policie řeší případ pětileté holčičky, která žila několik let v bytě, ve kterém byly otřesné podmínky. Média jí začaly říkat "Mauglí dívka". Byla také podvyživená a vydávala jen různé zvuky. Její matku policie zadržela.

Polonahou a velmi zanedbanou holčičku jménem Ljubov, našli policisté sedět v bytě na parapetu v Moskvě. Na její případ upozornil soused, který slyšel neustálý pláč. Dívku nechala její matka Irina Garaščenková (47) samotnou v hromadě odpadků a se šváby, informovalo Dailymail.

Ljubov také neměla žádné jídlo a pití. Neuměla mluvit, vydávala jen různé zvuky a chyběly jí základní dovednosti. Když se k ní chtěli policisté dostat, museli použít chemické obleky, jelikož byla všude špína.

Dívce poté nabídli vodu, které vypila až dva litry. Také podle vyšetřovatelů jevila známky anorexie. V jejím krku byl dokonce zarostlý náhrdelník do kůže. Ruská média začala Ljubov říkat "Mauglí dívka", i když se neprokázalo, že by s ní v bytě žila nějaká zvířata.

Související obsah

Podle sousedů holčičku do bytu přivedla před pěti lety její matka. Poté řekla, že Ljubov předala své babičce do péče, což nebyla pravda. Dívka totiž po celou dobu byla v bytě a nejspíš nikdy nevyšla ven na ulici. Sousedé matku také popsali jako slušnou ženu, která se dobře oblékala a pomáhala se starat o společenské prostory domu, kde se byt nacházel.

Poté, co policie dívku zachránila, se matka do bytu vrátila. Sousedé jí zabránili v útěku a policie ji zadržela kvůli podezření z pokusu o vraždu.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz