Zahraničí

Málem ji zabil orálním sexem. Žena po aktu dostala alergickou reakci

Málem ji zabil orálním sexem. Žena po aktu dostala alergickou reakci
Zdroj: Getty Images

Opravdu kuriózní případ se stal ve Španělsku, kde žena skončila po orálním sexu v nemocnici se silnou alergickou reakcí na přítelovo sperma. Ten se jí nezmínil, že zrovna bere penicilin, na který má alergii, a při milostných radovánkách ji tak málem zabil.

Španělský pár se spokojeně oddával orálnímu sexu, záhy se ale rozkoš změnila v zoufalý boj o život. Žena totiž dostala silný anafylaktický šok, který jí způsobilo přítelovo sperma. Poté, co ho spolkla, začala zvracet a nemohla dýchat.

Byla rychle převezena do nemocnice, kde lékaři potvrdili, že se jedná o život ohrožující alergickou reakci. Žena sice uznala, že má alergii na penicilin, nebyla si ale vědoma toho, že by si nějaký vzala, ať už jako lék, nebo v jiné podobě.

V nemocnici pak vyšlo najevo, že se jí penicilin do těla dostal prostřednictvím spermatu. Muž totiž bral léky na ušní infekci. Nezáměrně ji tak málem při sexu zabil. Informoval o tom britský deník Mirror.

Odborníci jsou snad ještě víc v šoku než milenecký pár. Podle nich je to poprvé, kdy bylo něco takového zaznamenáno. Odborný časopis British Medical Journal Case proto začal "propagovat" případ jako varování pro ostatní, aby byli při orálním sexu obezřetní. V určitých případech totiž může být i životu nebezpečný.

Související obsah

Susana Almenarová, která je autorkou studie, vyzývá všechny, kteří mají alergii na některé léky, aby si byli vědomi tohoto rizika a při sexu raději používali kondomy. "Doporučujeme používání kondomů během léčby partnera," řekla.

ČTĚTE TAKÉ:

Nebezpečný orální sex! Hrozí při něm rakovina?
Orální sex? Při nachlazení ho vynechte

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz