Pavouk

Horor v supermarketu v Praze! Z krabice banánů vylezl obří pavouk

Horor v supermarketu v Praze! Z krabice banánů vylezl obří pavouk
Zdroj: Městská policie Praha

Černého pasažéra objevili v zásilce banánů v úterý večer pracovníci jednoho z pražských supermarketů. Z krabice vylezl obří pavouk. Zaměstnanci obchodu zavolali odchytovou službu městské policie. Zřejmě jde o druh, který je sice jedovatý, ale ne příliš nebezpečný.

Pracovníci supermarketu se obrátili přímo na odchytovou službu městských strážníků. Pavouka objevili v krabici banánů dovezených z Kostariky v jednom z obchodů v Praze 7.

"Zaměstnanec útulku pavouka odchytil a odvezl do Dolních Měcholup. Pravděpodobně se jedná o druh maloočka heteropoda," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Tento pavouk je podle ní chován v Česku jen výjimečně. Patřit má mezi méně nebezpečné druhy, byť jde o jedovatého pavouka.

Související obsah

Pokud se skutečně jedná o tento druh, může se s rozpětím 30 cm pyšnit titulem největšího pavouka. Do jeho jídelníčku patří i škorpioni nebo netopýři.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Seznamte se s NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍM HMYZEM na světě! Tohle zvířátko rozhodně nechcete potkat
10 největších hnusů v českých supermarketech

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz