Podvod

Češka se těšila na miliony od Talibánu, sama přišla o statisíce

Češka se těšila na miliony od Talibánu, sama přišla o statisíce
Zdroj: Getty Images

Na co všechno je možné na internetu naletět, předvedla sedmačtyřicetiletá žena z Brněnska. Na internetu si začala psát s mužem, který jí tvrdil, že po útoku Talibánu našel se spolubojovníky miliony dolarů. Po ženě chtěl pomoc s posláním peněz do Česka. Žena kvůli tomu přišla o 300 tisíc. Případ řeší policisté.

Původně si sedmačtyřicetiletá žena z Brněnska chtěla jen s někým psát. Na inzerát začala komunikovat s mužem s přezdívkou ScottMark44.

"Po několika dnech jí přítel sdělil, že s ní může komunikovat pouze přes mail. V dalších psaních se jí svěřil, že spolu se spolubojovníky po útoku Talibánu našli krabici se skoro čtyřmi milióny dolarů (v přepočtu 91 milionů korun - pozn. red.) a jedna třetina sumy je jeho. Peníze jí prý pošle prostřednictvím diplomata OSN, ale o celé akci musí mlčet," uvedl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

Ženě nevadilo, že peníze měli pocházet od teroristů z Afghánistánu, svému příteli se rozhodla pomoci. Muž psal, že je potřeba zaplatit poplatek 9 tisíc eur, to ženě nepřišlo podezřelé, stejně ani to, že peníze posílá do turecké banky. Peníze nakonec skutečně poslala.

Související obsah

"Po dalších několika dnech ji už kontaktoval sám diplomat. S radostným oznámením, že peníze už dorazily, ale je třeba zaplatit další poplatek. Tentokrát ve výši 3 500 eur," prozradil Malášek.

Žena poslat další peníze odmítla a obrátila se na české policisty. Podle Maláška ale přišla téměř o 300 tisíc korun.
 

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz