Chovatel

U Karlštejna žije další lev bez povolení! Vadí sousedům i úřadům

U hradu Karlštejn žije další nelegálně chovaná šelma. Nejen, že chovatel nemá na lvici povolení, ale podle webu Novinky.cz nemá povolení ani na chov zvířat v rodinném domě. Nelegálně chovaných šelem si lidé začali všímat po tragédii na Vsetínsku, kde minulý týden usmrtil lev svého majitele.

Králíci, papoušci, plazy, morčata, puma, ovce či lvice. To vše chová majitel zoodomku na Karlštejně. Místním se to ale nelíbí. Zoodomek se nachází na hlavní turistické trase, která vede přímo k hradu Karlštejn. V provozu už je údajně čtvrtým rokem.


“Povolení chovatel nemá. Když si o to zažádal, tak inspektoři krajské veterinární správy chov prověřili, a protože nebyl kompletně vybaven, tak to povolení nedostal,“ sdělil mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček.


O povolení prý žádal už dvakrát a stále čeká na schválení. Podle vedení Karlštejna mu chybí i další licence. “Zoodomek nemá povolení na provozování této činnosti, je určen k bydlení, nikoliv k chování zvířat,“ řekl místostarosta Karlštejna Janis Sidovský (ODS).

Související obsah


Provozovateli už zaslal dopis městský úřad v Berouně, který mu podnikatelskou činnost zakázal. Jenže o tu podle něj nejde.


“Je to obecně prospěšná společnost, jejíž cílem není generování zisku. Chci přejít do jiného zařízení, kde už doufám, najdeme klid od různých sousedů a od činitelů obce,“ vysvětlil provozovatel zoodomku Pavel Jindra. Chovatel tak nejspíš letos na Karlštejně skončí.
 

Lucie Linhartová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Chovatel

Důležité Události

Píše se na Deník.cz